Slavnostní štědrovečerní líčení

Slavnostní štědrovečerní líčení

Štědrý večer, večer, kdy zasedne rodina k slavnostní večeři

Štědrý večer, večer, kdy zasedne rodina k slavnostní večeři, kdy si v klidu můžeme konečně vychutnat kouzlo vánoční pohody. Dárečky jsou zabaleny a čekají na rozbalení pod rozsvíceným vánočním stromečkem. Kapr čeká na smažení, byt voní čistotou. A nám, ženám, pokud ještě zbyly nějaké síly, zbývá jen připravit slavnostní večeři, pěkně se upravit a taky nalíčit, abychom se svým drahým i sobě líbily.

Líčení by mělo být sice slavnostní, ale decentní

Začneme očima. Oční stíny zvolíme raději světlejší, jasnější, třeba světle modré či stříbrné. Ano, kovový lesk a třpyt minerálů, to je to pravé pro tento večer! Naneseme si make-up a pak na celé horní víčko rozetřeme třpytivý a lesklý stín. Pokud se nebojíme, můžeme přidat i stříbrné třpytky. Pokud jsme typ spíše na teplé barvy, použijeme třeba zlaté stíny a nakreslíme zlatou linku. Nebo zvolíme žlutozlaté stíny či tyrkysové. Pro hustší, delší a výraznější řasy zvolíme pro tento slavnostní večer kvalitní řasenku.

Rty zvýrazníme nejprve tužkou a zvolíme buď klasickou rtěnku výraznější barvy nebo lesk na rty, případně obojí. Náš oblíbený make-up zafixujeme pudrem a určitě nezapomeňme na tvářenku. Pokud přece jenom naše oči jeví známky únavy, je tady korektor a rozjasňovač. A není možné, že po takovýchto úpravách nebudeme vypadat svěže, mladě a krásně!

Zbývá ještě účes. Ženy s dlouhými vlasy, mohou zvolit důmyslnější, složitější účes s případnými ozdobnými sponkami. My, které máme v oblibě krátké vlasy, alespoň je můžeme upravit gelem, voskem nebo použít lesk na vlasy. Samozřejmě si je můžeme speciálně pro tento sváteční večer dát upravit kadeřníkem. Ten nám určitě poradí, nový melír v nových barvách, není to příjemná změna?

A co oblečení? K štědrovečerní tabuli zasedneme ve společenském oblečení. Na domácí úbory, tepláky a podobné nevkusy rychle zapomeňme. Co třeba dlouhá sukně s bílou, lososovou či jinak barevnou společenskou halenkou? Pokud se nechceme vzdát ani v tento slavnostní večer pohodlí kalhot, volíme je ve svátečním stylu s moderní delší halenou. A nezapomeňme na šperk! Krásné náušnice dají vyniknout obličeji a moderní náhrdelník dodá šmrnc.

 

Zdroj fotografií: sxc.hu

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram