Slovensko má první prezidentku v historii: Zuzana Čaputová má styl

Slovensko má první prezidentku v historii: Zuzana Čaputová má styl

Je to přelom historie. Na Slovensku byla o víkendu zvolena prezidentkou republiky Zuzana Čaputová. Přináší do slovenské politiky nejen obrození v genderové oblasti, ale také nový vítr liberální proevropské politiky. S sebou bere i svůj šatník.

Inspirace pro všechny ženy

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenské republiky. Ještě před deseti lety by si nikdo ani nepomyslel, že by si Slováci zvolili za prezidentku ženu. Po politickém deliriu, které Slovensko zažívalo, se však muselo něco stát. Čaputová to neměla lehké, stála proti erudovanému soupeři, který se nehodlal jen tak vzdát. Bojovala pevnými názory, údernými argumenty, ale také svým stylem a ženským šarmem. Naše redakce se podívala první prezidentce Slovenska na její elegantní šatník.

Veřejný nepřítel všech návrhářů

Nová prezidentka se nebojí kontroverzních témat ani odvážných barevných kombinací. Třeba právě proto oslovila na Slovensku mladou generaci, která o volby často nemá zájem. Nejvíce musíme docenit její práci s fialovou barvou, té se totiž bojí i ten nejzkušenější návrhář. Tato barva totiž nemá daleko ke kýčovitosti či směšné překombinovanosti. Zuzana Čaputová jí však vdechla eleganci a na televizních obrazovkách tak byla nejviditelnější ze všech. Fialovou totiž zvolila pro svůj outfit pro oslavu ve svém volebním štábu. V jedné z televizních debat se dokonce nebála kombinovat už tak křiklavou barvu, jakou je fialová s ještě křiklavější barvou - zeleným sáčkem. Výsledek byl tak famózní, že u televizních obrazovek žasl kdejaký vizážista.

Něžná bojovnice

Zuzana Čaputová nikdy nebrala to, že být ženou je nevýhodou a vlastně svou ženskost využila jako hlavní zbraň. Ukázala, že je něžná bojovnice, která se dokáže prosadit a která dávno našla svůj hlas. Ženskost proto neskrývala ani ve svých outfitech - často na veřejná shromáždění a debaty volila vypasované šaty s decentním dekoltem a bočním vázáním. Jeden z nejkrásnějších outfitů byl pak vybrán pro focení na volební kampaň - červené šaty pod kolena.

Světlejší zítřky

Tým Zuzany Čaputové si jistě uvědomoval, jak klíčový je vzhled jejich kandidátky, a to především od pasu nahoru, protože právě tato část je nejvíce vnímána diváky televizních debat, při focené a při besedách, kde kandidát nejčastěji sedí. Právě proto šaty a blůzy doplňovala sáčka různých barev, která dodala stylu elegantnost a oficiální vzhled. Další zásadní součástí stylu Čaputové byly její vlasy, které měla pokaždé pečlivě upravené a Zuzana Čaputová s nimi zbytečně neexperimentovala. Nechávala je rozpuštěné a tím umocnila svůj ženský vzhled.

facebbook.com, Instagram.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram