Slunce zdůrazňuje vrásky. Nepodceňujte letní péči o pleť!

Slunce zdůrazňuje vrásky. Nepodceňujte letní péči o pleť!

Věděli jste, že působení slunce a opalování může výrazně zdůraznit vrásky v obličeji? Naše pleť je vysušená, napjatá a náchylnější na tvorbu vrásek stejně jako pigmentových skvrnek.

Vysoké letní teploty, mořská sůl, opalování a škodlivé UV záření dávají naší pokožce pořádně zabrat. Proto bychom s důkladnou péčí o pleť rozhodně neměli váhat. Základem je používání krémů s ochranným faktorem a intenzivní hydratace, kterou pleti dodá například kyselina hyaluronová. Vyzkoušejte kosmetiku, která ji v dostatečném množství obsahuje. Vaše kůže to bezesporu ocení a vrásky pomalu zmizí.

V létě je pleť mnohem náchylnější k poškození než v zimě. Zvyšuje se hladina polétavého prachu a volných radikálů a pokožka se více potí. Pot sice kůži ochlazuje, ale zároveň také smývá její ochrannou tukovou vrstvu. Pleť je pak mnohem citlivější. Od slunce a větru je napjatá, vysušená a na rtech popraskaná.

Nejdůležitější je používání krémů s ochranným faktorem nad 20, což řada žen nedodržuje. „Přípravky s ochranným faktorem je nutné navíc používat během celého dne, nikoliv jen během opalování. UV záření v kombinaci s polétavým prachem a volnými radikály vyvolává změny, které jsou téměř identické jako při popáleninách prvního a někdy i druhého stupně. „Je proto nutné pleť chránit a vrstvy krému i několikrát denně obnovovat,“ upozornil český estetický a plastický chirurg MUDr. Michael Entner, který před časem vyvinul svou vlastní kosmetickou řadu.

Důležitá je také péče o pleť po opalování. Základem je dostatečná hydratace. Když totiž pokožce chybí vláha, můžete počítat s problémy ve formě podráždění, zčervenání a nakonec vzniku nových vrásek. Je proto vhodné kombinovat látky uklidňující a urychlující regeneraci. Ideální jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou, která díky své schopnosti vázat na sebe vodu intenzivně hydratuje. Například se skvalenem, jenž má navíc silné antikarcinogenní účinky, pomáhá při popáleninách.

Díky takové péči získá pokožka zpět svou pružnost, elasticitu a jas.

Hyaluronic sérum se skvalenem používají i známé české osobnosti.

„Mám opravdu velmi suchou pleť a sérum se skvalenem mi vyhovuje svou lehkou texturou. Navíc mám po celý den pocit intenzivní hydratace. Používám jej teprve dva měsíce a má pleť je vláčná a prozářená,“ neskrývá spokojenost herečka Jitka Asterová.

Kosmetiku Dr. Entnera používá i moderátorka Gábina Partyšová, známý znalec etikety Ladislav Špaček nebo herečka a designérka Adriena Sobotová, která je značce věrná již několik let. „Konzistence séra se skvalenem mou pleť skvěle hydratuje a přitom nezanechává nepříjemný mastný film,“ doplnila Adriena.

Zdroj: drentner.cz

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram