Šperkařská kolekce Louis Vuitton Color Blossom se rozrůstá o nový ornamentální kámen, amazonit

Šperkařská kolekce Louis Vuitton Color Blossom se rozrůstá o nový ornamentální kámen, amazonit

Kámen je známý svou mátovou, modrozelenou barvou a živoucí a smyslnou průsvitností. Nové šperky tak osobitým způsobem obohacují tu nejradostnější a ikonickou kolekci módního domu Louis Vuitton.

 

Kolekce Color Blossom vstoupila do segmentu luxusních šperků v roce 2015 a je jednou z nejtypičtějších a nejoriginálnějších ikon francouzského módního domu. Je inspirovaná dvěma kvítky a ikonickým Monogramem LV, který vytvořil Georges Louis-Vuitton v roce 1896. Monogram LV ožívá díky vyřezávaný a objemným kamenům ve stylu bombé, lemovaným zlatem. Každý zářivý a bujně tvarovaný kámen je ručně leštěný, aby vynikl jemný lesk a duhová hra světla, ať už se jedná o organické nebo ornamentální kousky.

zdroj: Louis Vuitton

Okouzlující růžové a bílé perleťové kvítky jsou obklopené výraznějšími barvami luxusního malachitu, výrazně rudého karneolu a intenzivního matného onyxu. Díky široké nabídce velikostí a interpretací – ve formě náhrdelníků, náušnic, prstenů a náramků – se jedná o jednu z nejvšestrannějších a nejživějších kolekcí značky Louis Vuitton. 

Módní dům nyní do kolekce Color Blossom vítá nový ornamentální kámen – amazonit. Je pojmenovaný po brazilské řece Amazonce, kde byl s největší pravděpodobností kámen poprvé objeven. Je oslavován pro svou mátově modrozelenou barvu a široké spektrum odstínů, počínaje světle zelenou, přes tyrkysovou, až k zelenkavě modré. Kámen je známý svými charakteristickými, nepřehlédnutelnými inkluzemi, které činí každý kámen naprosto jedinečným. Jeho svěží a smyslná průsvitnost skvěle doplňuje stávající repertoár působivých barev kolekce Color Blossom. Kvítek amazonitu, jehož jedinečnou barvu zdůrazňuje žluté zlato, nabízí jedinečné možnosti osobitého stylingu, vrstvení a kombinovaní s kompletním sortimentem šperků Color Blossom. 

Zdroj: Louis Vuitton

Kámen se poprvé představuje ve čtyřech nových šperkařských kreacích. Jednoduchý květ je zavěšen na náhrdelníku a jeho kouzlo zdůrazňuje kulatý briliant na řetízku ze žlutého zlata. Tento design se opakuje také na šik náramku, který opět kombinuje malý diamant se samostatným amazonitovým kvítkem. Tyto šperky pro každý den doplňují výraznější kousky – elegantní náhrdelník a náramek – zdobené střídajícími se kvítky z amazonitu a diamantového pavé. Náhrdelník je obzvláště působivý díky tomu, že každý z amazonitových a diamantových kvítků je osazený kameny po obou stranách.

Zdroj: Louis Vuitton

   Amazonit je svěží a vzrušující novinkou této kolekce. Navíc dokonale ztělesňuje joie de vivre a mladistvý esprit kolekce Louis Vuitton Color Blossom. 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram