Společenské účesy, které nikdy nevyjdou z módy

Společenské účesy, které nikdy nevyjdou z módy

Maraton společenské zábavy je v plném proudu. Ve vašem šatníku jsou jedny krásnější šaty vedle druhých, ale nevíte, jaký k nim zvolit účes? Nechte se inspirovat!

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou ženskou korunou krásy. A naše motto zní: „Nepodceňuj sílu účesu!“ O stylu účesu rozhoduje především tvar obličeje, kvalita vlasů a volba šatů. Společenský rádce právě začíná...

Boho styl

„Boho“ neboli bohémský módní styl čerpá inspiraci z přírody. Dává ženám pocit svobody, rozvernosti, síly. Díky němu se cítí jako krásné křehké víly. Boho účes bude lichotit všem tvarům obličeje. Dámám s kulatým tvarem doporučujeme spletenou verzi do ledabylého drdolu s volně spuštěnými prameny podél tváře. K účesu zvolte šaty se vzdušným materiálem v pastelových barvách. Výšivky a krajky vřele vítány!

TIP: Celý look oživte vlasovými doplňky. Od jemných kvítků po zdobené hřebínky. Buďte nápaditá, buďte osobitá, buďte svá!

Ve znamení drdolu

Pokud zvolíte objemnější šaty, či šaty s četným zdobením nebo výraznou barvou, zvolte jednoduchý drdol. Méně je zkrátka více. Pro majitelky kulatého, srdcového nebo obdélníkového tvaru obličeje doporučujeme připojit k drdolu šikmou ofinku či sepnutí vlasů na spáncích. Účes, který se hodí ke všem typům šatů.

Spletená romance

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, pyšnící se dlouhou a hustou hřívou, vsaďte na spletený cop! Příprava není tak těžká, jak se na první pohled zdá, ba naopak. Základem jsou volné vlny, pinetky a dvě šikovné ruce. Cop bude dokonalou volbou k dlouhým jednoduchým šatům se špagetovými ramínky.

Nesmrtelný culík

Je libo roztomilý culík s copánky či dokonale hladký? S touto klasikou zazáříte. A co je na něm nejlepší? Že ho zvládne úplně každá! Oválnému a čtvercovému typu bude lichotit culík do hladka, dámám s kulatým, trojúhelníkovým či obdélníkovým tvarem obličeje doporučujeme culík s aplikací copánku po straně či ofinkou kolmo vyčesanou. Culík koresponduje s šaty tvarující postavu nebo s krátkými šaty se vzdušným materiálem. Skvělou volbou bude také k overalu!

Zdroj: facebook Make-up Artist Lucie Urbanova; pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram