Sportovní ikonické tenisky mají zelenou, jsou stále oblíbenější nejen u mladé generace

Sportovní ikonické tenisky mají zelenou, jsou stále oblíbenější nejen u mladé generace

Dříve se tenisky nosily spíše na sport, ale dnes je to minulostí. Už dávno neplatí stereotyp, že si elegantní žena musí vzít jen podpatky. Tenisky už zaujímají místo v botníku každé moderní ženy. Jaké tenisky nosí slavní a které značky vedou na plné čáře?

zdroj: pexels.com

Móda jde stále dál a většina žen spíš už volí ikonické tenisky než klasické podpatky. Máte už i vy své oblíbené tenisky tzv. sneakers? Výběr je opravdu široký.

Lodičky místo tenisek

Proč vyhrávají tenisky právě u mladé generace? Především jsou pohodlné, barevné a stylové a hodí se téměř ke každému oblečení. Především u mileniálů stoupá zájem o tyto zmíněné boty a stávají se tak módní komoditou, i když se většinou nejedná o žádné luxusní značky. Tento trend nejspíš i odstartovali celebrity a influenceři, ačkoliv tenisky nazouváme již přes sto let. Tenisky se pohybují okolo tisíce až dvou tisíc korun, ty dražší i kolem pěti tisíc. Jaké tenisky patří mezi nejoblíbenější? Na prvním místě je značka Converse, pak následuje Nike, Air Jordan, Veja, Puma a Adidas.

zdroj: pexels.com

„Nadčasový design, ale i historický původ spojený s populárními sportovci, udělalo své. Některé kousky proto přežily dekády a stále patří mezi největší trendy. Ať už modely od Converse, Nike nebo adidas,“ prozrazuje Daniel Klíma, expert na sneakers ze společnosti FlexDog.

Jak tenisky nosit

Jednoduše, ať už k teniskám zvolíte jakýkoliv outfit, bude to vypadat dobře. Rifle, kalhoty, šaty, sukně, sako nebo tepláková souprava, všechno bude vypadat skvěle. V tomto roce jsou trendem i oversized oblečení právě v kombinaci tenisek.

zdroj: pexels.com

Slavní v teniskách

Právě Modelka Kaia Gerber nosí model All Star téměř ke všem svým outfitům. Naopak modelka Hailey Bieber má tenisek celý botník a většina z nich zabírá právě značku Nike. Známá modelka Alessandra Ambrosio dává přednost teniskám New Balance.

„Momentálně zažíváme teniskový boom. Svoje tenisky nebo podíl na jejich designu mají i firmy, které dříve nebyly se sportovní obuví vůbec spojovány jako například Prada, Louis Vuitton či Channel. Streetwearovou módu žije celý fashion průmysl,“ říká Silvia Haupt Kozoňová z Footshopu.

 

zdroj: pexels.com

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram