Srdce na pravém místě Lindy Vojtové

Srdce na pravém místě Lindy Vojtové

Pro milovníky vážné hudby se stává koncert Vadima Petrova v Obecním domě milou tradicí pod taktovkou jeho vnučky Lindy Vojtové.

Koncert Vadima Petrova, který již podruhé uspořádala jeho vnučka topmodelka Linda Vojtová, si nenechaly ujít ani české celebrity jako Zlata Adamovská, Taťána Kuchařová s Ondřejem Brzobohatým, Pavlína Němcová, Doc. Jan Měšťák, MUDr. Ondřej Měšťák, Prof. Klener, Jaroslav Svěcený, Helena Štáchová, Petr Štěpánek, Jiří Vejvoda a další.

  

Bez ostychu můžeme říci, že stejně jako je tradicí rozsvítit první adventní víkend vánoční stromek na Staroměstském náměstí, projít si trhy a dát si svařené víno, tak zrovna takovou tradicí se stává koncert Vadima Petrova v Obecním domě. Jeho hudbu si ani letos nenechalo ujít velmi široké publikum, které lístky vykoupilo téměř okamžitě.„S každým rokem se naučíme něco nového a vypilováváme chybky. Ale týká se to spíš organizace, než něčeho zásadního. Určitě chceme dál pořádat dědovy koncerty ve Smetanově síni Obecního domu. Každý rok také chceme představit novou skladbu, stejně, jako letos,“ prozradila Linda Vojtová.

V letošním roce si pro své posluchače Vadim Petrov přichystal vánoční překvapení právě v podobě nové symfonické básně Pražský hrad, kterou pro velký symfonický orchestr dokončil v roce 2015. Skladba je oslavou historie a impozantnosti Pražského hradu, symbolu národních dějin. Závěr je oslavným vyvrcholením české státnosti.„Pokaždé, když slyším své skladby hrát, je to velice hezký pocit. Vždy jsem skládal hlavně pro lidi, a proto mi dělá velkou radost, že se jim moje hudba líbí,“ dojatě komentoval letošní koncert Vadim Petrov. Na dotaz, zda by si ještě někdy chtěl sám sednout před publikum a zahrát některé z vlastních skladeb odpověděl: „Tuto krásnou činnost jsem již dávno přenechal mladším muzikantům. Na klavír si hraju už jen doma pro své potěšení.“

Kromě věrných milovníků hudby tohoto slavného velikána české hudbyusedl v hledišti i nespočet žáků a kolegů Vadima Petrova, ale také přátelé topmodelky Lindy Vojtové, vnučky nadaného skladatele, jejíž zásluhou se koncert již podruhé uskutečnil. Jednou z nich byla například i Taťána Kuchařová: „Pan Petrov je úžasný umělec, nad jehož celoživotní tvorbou smekám. Je obdivuhodný. Všechna čest ale patří i Lindě. Jak ona, tak její maminka dělají to, co by měli pro své rodiče a prarodiče dělat všichni úplně automaticky,“ projevila i svůj zájem o seniory Taťána Kuchařová, která se pomoci starým lidem věnuje prostřednictvím své nadace. „Tuto krásnou činnost jsem již dávno přenechal mladším muzikantům. Na klavír si hraju už jen doma pro své potěšení.“

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram