Stylové kozačky zdobené kožešinou

Stylové kozačky zdobené kožešinou

Boty zdobené kožešinkou jsou opravdovou módní záležitostí letošní zimy.

V zimě se snad žádná žena neobejde bez zimních kozaček. Nosí se opravdu všelijaké, ať už vysoké či nízké, na jehlách nebo na klínech, ale letos jsou hitem kozačky zdobené kožinou. Samozřejmě může být uvnitř boty, ale jako ozdobu ji najdete kdekoliv jinde. Bývají s ní ozdobená lýtka v různých pruzích širokých i úzkých nebo jsou kozačky kožešinou lemované kolem šněrování.

Pravá nebo umělá
Vždycky bude lépe a hodnotněji vypadat pravá kožešina. Jednak má svůj přírodní vzhled a pak je prakticky nezničitelná po dlouhou dobu. Dřív zničíte botu jako takovou, než by vám na ní odešla kožešina. Samozřejmě vykazuje i velkou hřejivost. Elegantní vzhled Mohlo by se vám zdát, že kozačky zdobené kožešinou mají spíš humpolácký vzhled. To vůbec nemusí být pravda, když zvolíte správný typ. Podpatkem se dá dodat na elegantnosti boty, takže čím vyšší, tím lepší. K sukni nebo kraťasům či tříčtvrťákům volte kozačky s vyšším podpatkem i klínovým.

Pokud máte silnější nohy, raději zvolte kozačky, které nemají zdobení z kožešiny hodně nápadné v lýtkové části. Spíš se zaměřte na to, aby kožešina byla spíš po délce z vnější lýtkové strany, a to v tenkém proužku. Nízké kotníčkové kozačky sluší silnějším nohám v dlouhých kalhotách. Naopak štíhlým nožkám nevadí kterákoliv délka ani nemusí dávat pozor, kde je kožišonová ozdoba. Klidně si mohou dovolit široký kožešinový lem v nejvyšším místě kozaček.

Sportovní vzhled
Kozačky na velmi nízkých a širokých podpatkách, vyšších platformách nebo tzv. traktorech. Prostě se dají nosit jak k džínám, tak i ke krátké sukni. Mezi oblíbený typ kozaček patří „jezdecké“ , které jsou pohodlné a navíc, pro letošní zimu, zdobené kožešinou a třeba i výšivkou. Některé bývají z broušené kůže, jiné zase z hladké. Dalším typem kozaček jsou válenky. Ty mohou být jak vysoké, tak i nízké. Pokud máte štíhlé nožky, můžete si dovolit zastrčit džíny do kozaček. Takže nemusíte nutně mít sukni, když si chcete vzít vysoké kozačky.

Rada
Nakupujte kvalitní obuv a nešetřete na ní. Rozhodně si lépe pochodíte v botách z pravé kůže, než v umělotinách, které vás mohou i v nevhodnou chvíli pěkně zradit. Boty vám mohou prasknout nebo se rozlepit atd. I když ušetříte na pořizovací ceně, zůstanete mnohdy bez bot po dobu reklamace. Ta se může táhnout pěkně dlouho a vy budete nucena koupit na zimu ještě jedny boty, abyste nemusela chodit do konce zimy v jarních polobotkách nebo lodičkách.

 

Zdroj fotografií: alternativeoutfitters.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram