Stylové ochranné prvky na sport

Stylové ochranné prvky na sport

Přilba na kolo i helma na motorku musí mít originální vzhled 

Helmy na kolo jsou vyráběny ve velkém množství provedení právě podle účelu, ke kterému budou použity. Univerzální helmy, které si pořizuje většina amatérských cyklistů, vybírejte hlavně podle velikosti, hmotnosti a použitého materiálu. Některé jsou navíc praktické tím, že se dají pomocí vycpávek zvětšovat a zmenšovat dle potřeby.

Vybrat si můžete i z velkého množství designu a stylu, od růžových s jemným tvarováním po černé s výraznými prořezy a prvky na povrchu. Novou helmu si musíte pořídit například v případě, že se vám ta vaše poničila či napraskla, tím totiž ztrácí svou účinnost. Před koupí helmu musíte určitě vyzkoušet a nejlépe si nechat poradit od odborného personálu, který vám poradí a vy nebudete v nepřeberném množství ztracená. Helma musí padnout a držet na hlavě i při zatřesení či jiném trhavém pohybu. V odborné prodejně by měla být zajištěna i kvalita nabízených výrobků, aby sloužily k ochraně co nejlépe. Se zkoušením helmy to platí stejně i u té motoristické. U uzavřené, tedy integrální, je dobré zjistit, jestli se nepotí příliš, jak pohodlně se posouvá plexisklo i v rukavicích a zda má vhodné větrací otvory.

Pro cestování ve městě například na skútru je vhodná otevřená helma, která poskytuje nejen ochranu i komfort v podobě snadné komunikace bez nutnosti sundání. Pod ní můžete také snadno nosit i brýle, ať už sluneční nebo dioptrické. Avšak celkově bezpečnější je helma integrální. Nekupujte raději helmy plastové, ale mnohem lepší sklolaminátové, které i déle vydrží a lépe ochrání. Investice do helmy na motorku bude mnohem větší než na kolo, počítejte, že se platí hlavně za kvalitu, proto investujte alespoň 5 tisíc korun. Chránit se musíte i na kolečkových bruslích a skateboardech. K tomu poslouží v první řadě helma a dále i chrániče různých částí těla. Těmi jsou chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Helmu můžete používat i cyklistickou. Chrániče by měly být kvalitně vyztuženy plastem v kombinaci s kůží, která patří k nejodolnějším.

 

Zdroj fotografií: Ema-usa.com, Motorcycle-superstore.com, Customlids.co.uk

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram