Sušenky podle Marthy Stewart

Sušenky podle Marthy Stewart

Už jste někdy zkoušeli tyhle jednoduché citronové sušenky s makovou posypkou podle receptu Marthy Stewart? Ne? Jsou rychlé a chutnají jako ráj, tak se do nich s námi pusťte.

Začneme hned s receptem. Na dva plechy sušenek budete potřebovat:

šťávu z 1 citronu
3 lžičky citronové kůry
225 g másla
2 hrnky hladké mouky
1 lžička kypřícího prášku
1/2 lžičky soli
1 a půl hrnku cukru
1 vejce
pár kapek extraktu z vanilky
lžíce nenamletého máku do těsta
mák na posypání sušenek

 1. Nejdříve si připravíme citronové máslo. Je to jednoduché. Dejte do malého hrnce polovinu másla a šťávu z citronu. Počkejte, až se máslo rozpustí, ještě trochu promíchejte a nechte vychladnout.
   
 2. V misce vyšlehejte hrnek cukru a zbylou polovinu másla. Přidejte vajíčko, vychladlé citronové máslo a pořádně šlehejte asi 2-3 minuty. Nakonec vmíchejte pár kapek vanilkového extraktu a 2 lžičky citronové kůry spolu s lžící mákumoukou, kypřícím práškem a solí.
   
 3. Zbylou polovinu hrnku cukru a 1 lžičku citronové kůry smíchejte dohromady a připravte si je jako posypku na hotové sušenky.
   
 4. Sušenky si uplácejte podle vlastní představy. Nejlepší jsou menší, to pak nikomu nevadí, že jich sníte tolik, a vám taky ne. V dlaních si z trochy těsta vytvořte kuličku, položte na vymazaný plech a dnem skleničky rozplácněte. Pokud tedy zrovna nemáte taková ta tiskátka na sušenky, s těmi to pečení bude mnohem veselejší.
   
 5. Posypejte sušenky mákem a připravenou posypkou z cukru a citronové kůry a šup s plechem do trouby.
   
 6. Troubu nastavte na 190°C. Sušenky pečte 10-12 minut. Vyndavejte je ve chvíli, kdy začnou mít světle hnědé okraje. A rychle pryč z plechu vychladnout na kovovou mřížku nebo cokoli podobného máte zrovna po ruce.

A máme hotovo. Recept od jedné z neslavnějších amerických kuchařek a je hotový do půl hodiny se vším všudy. A navíc - sušenky chutnají nejlépe na světě. Doporučujeme skladovat v uzavřené nádobě, další den budou ještě měkčí.

Foto: vlastní
Recept: Martha Stewart Living (Aug 04)

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram