Svatby v zimě jako v pohádce

Svatby v zimě jako v pohádce

Svatba. Jeden z nejdůležitějších dnů každé ženy. Přemýšlíte nad svatbou a vaše oblíbené místo je už obsazené? Tak uspořádejte svatbu v zimě! Bude to jako v kouzelné pohádce.

Nejvíce svateb se koná na přelomu jara a léta, podstatně menší procento se pak odehrává na podzim. Ale co v zimě? Většina lidí tvrdí, že zima je nejkrásnějším obdobím v roce, tak proč je v těchto měsících tak málo svateb? V zimě vidíme kouzelný potenciál, který je třeba využít. Podívejte se s námi na pár módních i praktických tipů.

Výhody a nevýhody

Jasnou výhodou je nádherná romantická atmosféra a bezkonkurenční ceny, neboť majitelé nemají hlavní sezónu. Dále jsou volnější termíny jak pro fotografy, tak pro různá vysněná místa, kde svatbu chcete pořádat. Při pomyšlení na bílé svíčky, kožešiny a girlandy roztaje i každá neromantická duše.

Mezi menší zádrhely patří například nepředvídatelné počasí, problémy s dopravou nebo „teplejší“ svatební šaty, které nejsou tak běžné. Ale žádná svatba se neobejde bez nějakých komplikací.

Nevěsta a ženich

Nevěsta musí myslet na to, že je přece jen zima, takže lehké šaty nejsou vhod. Vybírat si musí ze zimní kolekce a k tomu mít i teplé (bílé) punčocháče a boty. Nejoblíbenějším kouskem se asi stává svatební kožíšek nebo kabátek, který celkovému zimnímu vzhledu dodá tu pravou jiskru. Ženich to bude mít snadnější, přece jen může vrstvit oblečení a mít pod sakem i funkční prádlo.

Místo

Zimní svatbu můžete pořádat na horách, v horském hotelu, parku, statku, farmě či kostele. Domluvte si místnost, kde je krb a útulné prostředí. K zimní klasice patří kombinace bílé a modré, ale můžete sáhnout i po bordó, zlaté nebo růžové. Dekorace sladíte k barvám a můžete si vyhrát se svíčkami, svícny, vločkami, světýlky, jehličím, třpytkami, prostě vše, co vás jen napadne.

Zdroj foto: Pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram