Světoví módní návrháři představili své kolekce na Haute Couture Fall 2013, inspiraci hledají v minulosti

Světoví módní návrháři představili své kolekce na Haute Couture Fall 2013, inspiraci hledají v minulosti

Luxusní modely té nejvyšší kvality z kolekcí Haute Couture 

Donatellu si získala černobílá fotografie Precizní a dokonale přesnou práci předvedla tentokrát Donatella Versace, která se zhlédla v černobílé fotografii 30. let. Její těsně padnoucí střihy, odvážné rozparky a průsvitné materiály působí svůdně a provokativně. Všechny modely doplňují šperky s pravými diamanty, rovněž s designem přímo od firmy Versace. Trendy ombré Alexise Mabille Alexis Mabille se do velké míry nechal inspirovat italským malířem Giovannim Boldinim a jeho proslulými plynulými tahy štětcem ozdobil svoje modely, rafinovanou hrou se světly a stíny tak dosáhl moderního ombré efektu.

Jak říká sám návrhář: „Je to hra na minulost, převedená do moderní formy.“

Mongolská tradice v modelech Christophe Josse
Prestižní módní návrhář vsadil na splývavé hedvábné šaty připomínající tradiční mongolský oděv. Charakteristické jsou pro tuto kolekci balonové rukávy, empírové střihy, vzdušnost a komfort. Jediným, za to výrazným doplňkem, jsou mohutné dřevěné korále.

„Cibuláky“ hrají prim
Giambattista Valli jako obvykle přináší i tuto sezónu ženám barvy a květiny. Jejich spojení ale pojal poněkud netradičně, našel zalíbení v cibulovém vzoru míšeňského porcelánu, z barev tedy dominují bílá, modrá a červená, klasické „cibuláky“ připomínají i střihy šatů. Hranice u Rafa Simonse neexistují! Kreativní ředitel Christiana Diora Raf Simons říká:„ Raději dávám lidem svobodu a čekám, co se stane.“ Svoboda v módě je pro něj ve výběru i v kombinování jednotlivých kousků. Jeho modely spojují evropské prvky s americkými, africkými i asijskými. V jeho světě se dá spojovat nespojitelné, neexistují žádné hranice, vše je součástí globální kultury.

Móda jako nekončící zábava Jednou z nejvýstřednějších byla určitě přehlídka značky On Aura Tout Vu, za kterou stojí dvojice Yassen Samouilov a Livia Stoianova. I tato kolekce potvrdila, že móda podle nich představuje jednu velkou nikdy nekončící party. Tentokrát spojili klasiku 50. let s modernismem až futurismem a zaměřili se na to, jakým způsobem lidské oko vnímá. Výsledkem je úžasná kolekce, ve které převládá bílá doplněná akvarelovými barvami.

Módní metropole v popředí zájmu
Eric Tibusch, který spojil své síly s legendárním designérem Claudem Montanou, hledal inspiraci v okouzlující Paříži 80. let. Přestože dává přednost kvalitnímu zpracování, i u něj najdeme extravaganci a zajímavé detaily, jako například oversized hodinky místo motýlku.

Herpen propojila přírodu s latexem
Modely mladé talentované návrhářky Iris Van Herpen jsou skutečnými uměleckými díly, v kolekci Fall Winter 2013 se inspirovala zvířecí říší a přírodou jako takovou. Její futuristické šaty jsou z latexu, zdobí je děrování a zvláštní potisky.

 

Zdroj obrázků: Style.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram