Swarovski se připojuje k oslavám 100. výročí Disney s kouzelným křišťálovým střevíčkem Popelky

Swarovski se připojuje k oslavám 100. výročí Disney s kouzelným křišťálovým střevíčkem Popelky

Oslavu stého jubilea si společnost Disney představuje nejenom v hávu kouzelných pohádek, ale také ve spolupráci s mezinárodně uznávanými talenty ze světa módy, filmu, hudby a umění.

I značka Swarovski se s radostí připojuje k oslavám 100. výročí společnosti The Walt Disney Company a přidává se k iniciativě Disney 100 Years of Wonder (Disney100) s nádhernou replikou křišťálového střevíčku Popelky. Kreativní ředitelka Swarovski, Giovanna Engelbert střevíček navrhla pro celovečerní film Disney – Popelka, který vznikl v roce 2015.

Ikonický Popelčin střevíček vytvořili řemeslní mistři v ústředí značky, které se nachází v Rakouských Alpách. Tento dokonalý kousek je skvělou připomínkou radostného a jiskřivého odkazu společnosti Disney. Střevíček má 221 fazet a je vyroben z pevných křišťálů Aurora Borealis, které vynikají svým odrazem a magickou září. Tento krásný kousek je úžasnou přehlídkou neopakovatelného savoir-faire. Na jeho výrobě strávilo osm techniků plných 150 hodin. 

 

foto: se svolením Swarovski

 

„Je nám ctí podílet se na této globální oslavě kreativity a neutuchajícího talentu,“ říká kreativní ředitelka Giovanna Engelbert„K vytvoření variace Popelčina střevíčku pro oslavy Disney 100 mne inspirovalo jméno charitativní organizace i myšlenka přání. Tento střevíček je navíc také jednou z vůbec nejslavnějších bot na světě. Je transformativní a plný kouzel, a tak byl tím pravým kouskem pro spojení světů Swarovski a Disney.“

Giovanna Engelbertová se připojila k dalším ikonám, které na podporu nadace Make-A-Wish® vytvořily umělecká díla, nejrůznější produkty i zážitky. Dlouholetá spolupráce Swarovski a Disney se začala psát před téměř dvěma dekádami. Vychází ze sdílených hodnot, mezi které patří maximální důraz na vysokou kvalitu a design i schopnost vzbuzovat radost a údiv. 

V roce 2005 „křišťálový dům“ vytvořil první ikonické postavičky Disney. Jednalo se o 6 křišťálových podobizen nejoblíbenějších postaviček Disney, kterými jsou myšák Mickey, myška Minnie, Pluto, kačer Donald, Daisy a Goofy. Od té doby spatřila světlo světa plejáda křišťálových figurek, zobrazujících klasické postavičky i princezny Disney. Každá je o něco propracovanější, pestřejší a kouzelnější. Jejich tvorba je pro řemeslníky v Rakousku velkou výzvou a vyžaduje vysoký stupeň propracovanosti i pověstného savoir-faire Swarovski. 

V rámci oslav představí Swarovski během tohoto roku také kolekci šperků a dekoračních předmětů pro domácnost s názvem Disney100 x Swarovski. Objeví se v ní tři z nejvíce ikonických postaviček Disney – Mickey Mouse, Donald a Minnie. Kousky plné radosti jsou velmi detailně propracované a jiskřivým způsobem ztělesňují savoir-faire ikonické značky. Kolekce je oslavou stoletého jubilea neopakovatelného vyprávěčského umění a třpytivým svědkem téměř dvě dekády přetrvávající spolupráce mezi Swarovski a Disney.

foto: se svolením Swarovski 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram