dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

ARCHITEKTURA

Tak vypadá království hollywoodské megastar Reese Witherspoon

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde nachází své útočiště slavné hollywoodské hvězdy? Jak tráví svůj volný čas například Reese Witherspoon? Pojďte s námi odhalit, kde a jak bydlí jedna z nejslavnějších blondýnek na světě.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

Pátý ročník Open House Praha se blíží, nahlédněte mu pod pokličku

Jindy nepřístupné budovy a prostory v Praze se již za pár dní otevřou široké veřejnosti. Stane se tak popáté za sebou. Festival přinese bohatý program i zajímavá místa k nahlédnutí.

Celý článek

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Celý článek

Dům jako z pohádky postavil Jan Šépka v pražských Kyjích

Stavba ve svahu uprostřed zahrady vznikla pod rukama uznávaného českého architekta Jana Šépky. Dům stojí v pražských Kyjích.

Celý článek

Švédsko se pyšní dalším hotelem uprostřed lesa

Hotely postavené „na konci světa“, na horách nebo právě uprostřed lesa začínají být v oblibě. Další takový vznikl na severu Švédska.

Celý článek

Na Manhattanu vyroste další výšková budova o dvou věžích

Jako by na dolním Manhattanu nebylo již dostatek výškových budov. Přeci jen tam jedno místečko zeje prázdnotou a brzy jej zaplní obytná věž s názvem 565 Broome SoHo.

Celý článek

Masarykovo nádraží v Praze se změní podle světové architektury

Projekt, který oživí Masarykovo nádraží v Praze, bude obsahovat víceúčelové objekty. Jeho dokončení se můžeme dočkat již v roce 2023.

Celý článek

Díky FENDI z Fontány di Trevi opět tryská voda.

Pouhých 17 měsíců od zahájení restaurátorských prací, s předstihem oproti plánovanému termínu do konce roku 2015 a díky velkolepému módnímu domu FENDI opět začala ve Fontáně di Trevi téci voda.

Celý článek

Vítězové A' International Design Award & Competition

Další ročník celosvětově uznávané soutěže A' International Design Award & Competition je úspěšně za námi. A jaké návrhy letos bodovaly? 

Celý článek