dnes je 14.08.2022 a svátek má Alan

ČAJ

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek

Nový tahák - modrý čaj, k čemu je dobrý?

Pokud si rádi dopřejete šálek lahodného čaje, máme pro vás nový tip - modrý čaj.

Celý článek

Voňavé Vánoce s Theodor Tea Paris

Dopřejte si chvilku klidu a vychutnejte si s námi šálek lahodného moku, který nejen o Vánocích probudí k životu všechny vaše smysly. Theodor Tea Paris splňuje vše a mnohem víc, co jste kdy od čaje očekávali.

Celý článek

Svátek zamilovaných se blíží, prožijte jej netradičním způsobem

Svátek zamilovaných se blíží, a pokud ho chcete letos oslavit poněkud netradičně, máme pro Vás tip na „zeleného Valentýna“

Celý článek

Čaj z bazalky pomáhá proti migréně

Bazalka v naší kuchyni je vnímána jako koření. Přitom je ale užitečnou a léčivou bylinou

Celý článek

Kopřiva je výborná na vlasy i pleť

Kopřivy, zejména mladé rostliny, se těší značné oblibě už po staletí, protože jsou bohaté na vitamíny a minerály. Kopřiva prospívá naší pleti, vlasům a pročišťuje celý organizmus.

Celý článek

Pomocí měsíčku získáte jemnější pleť i méně bolestivou menstruaci

Měsíček (Měsíček lékařský - Calendula officinalis) zaujímá mezi domácími léčivými bylinami významné místo. V současné době je zejména součástí tzv. ženských čajů na problémy s menstruací, měsíček totiž upravuje pravidelný cyklus a mírní menstruační potíže. K dostání je i samostatný čaj, který se pije také při žaludečních problémech. Využívá se i pro zevní koupele, při lehkých zánětlivých onemocněních pokožky. Výtažky z měsíčku najdeme též ve spoustě léků používaných klasickou medicínou a také v kosmetických přípravcích.

Celý článek

Smrdutá kytka aksamitník vám pomůže proti kocovině!

Aksamitník, neboli afrikán, patří mezi okrasné rostliny

Celý článek