dnes je 14.08.2022 a svátek má Alan

CUKR

Naučte se, jak snížit přísun cukru a přesto mlsat – nyní však zdravěji!

Vysoký příjem cukru je problém, který ovlivňuje mnoho žen (a nejen žen)

Celý článek

Maska – to pravé, když jsou vlasy unavené

Po krásných vlasech touží pravděpodobně všichni, ovšem jen málo komu seslala příroda „poklad“ na hlavu, a tak je třeba přičinit se vlastními silami. Pokud jde o vlasy, chce to kvalitní šampon, kondicionér a čas od času také nějakou tu masku. Ale neděste se, nemusíte za ně platit hříšné peníze, zvládnete to i sami!

Celý článek

Vyvarujte se pěti bílým hříchům ve svém jídelníčku!

Všeobecně se ví a hovoří o třech „bílých zlech“ v našem jídelníčku, což je rafinovaný cukr, sůl a tuk

Celý článek

Zdravé bylinky v salátech

Zdravé saláty by neměly v našem jídelníčku chybět každý den, i když tradiční česká kuchyně se k nim chová poměrně macešsky. Součástí zeleninových salátů mohou být i bylinky, a to nejen klasické jako pažitka, kopr a petrželka, ale i méně využívané jako estragon, bazalka, rozmarýn nebo šalvěj.

Celý článek

Zdravé ovocné potěšení na váš stůl

Máte chuť na sladké a nechcete přibrat? 

Celý článek

Problémy s poprsím?

Každý den se na nás z časopisů dívají modelky, které vypadají bezchybně, mají štíhlou postavu, krásné vlasy a plné poprsí. Přiznejme si, že mnohé z nás touží vypadat tak, jako ony. Ale při všech denních povinnostech, které musíme vykonat v domácnosti jsme vůbec rády, když si stihneme dopřát například obyčejný relax ve vaně s voňavou pěnou. Těžko si najdeme čas na to, abychom se věnovali sami sobě a něco pro svůj vzhled udělali.

Už si ani nevzpomenete, kdy naposledy jste navštívila fitness nebo kosmetičku? Trápí vás tukové polštářky, které se ukládají okolo pasu, trápí vás vaše poprsí, neboť kojení dětí si vybralo svou daň, trápí vás taktéž vlasy, které už dávno ztratily svůj lesk a objem a mnoho dalších věcí se kterými na svém těle nejste spokojené. Nezoufejte a svěřte se do rukou přírody, která nám v podobě doplňků stravy může pomoci k zlepšení našeho vzhledu a sebevědomí.

Celý článek

Ovocné džusy aneb lahodná cesta ke zdraví

Máte ráda ovocné džusy, ale přestala jste je pít kvůli váze? 

Celý článek

Oslaďte si život dobrotami s medem

Med je velice cenná látka, která by neměla chybět v našem jídelníčku. Vyznačuje se nejen sladkou chutí, ale i příjemným aroma, kterým můžete provonět svou kuchyň a zároveň udělat něco pro své zdraví. Tím, že obsahuje jednoduché cukry, doporučuje se v rekonvalescenci po onemocnění a vyčerpanosti organismu.

Celý článek

Glykemický index potravin ve vztahu k hubnutí

Víte, že je pro štíhlou linii mnohem výhodnější namočit cereálie do mléka? 

Celý článek

Gumovými medvídky proti nemocem

Gumoví medvídci, patří k nejoblíbenějším cukrovinkám na světě. Tabákové firmy prohlašují, že jsou stejně návykoví, jako nikotin. Jsou tak oblíbení, že si je vybrala hudební skupina Suburban Legends, jako námět pro svou píseň.

Celý článek