dnes je 19.10.2021 a svátek má Michaela

CZECH GRAND DESIGN

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Ceny Czech Grand Design 2018 ve znamení udržitelného designu a módy

A je to konečně tady! Již po třicáté se udělovaly ceny těm nejlepším designérům, výtvarníkům a návrhářům. A letos to opravdu stálo za to. Grand designérkou roku 2018 se totiž stala módní návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

Celý článek

Nominace na Czech Grand Design 2015 jsou konečně tady!

Číslo 134 - počet autorů a projektů, kteří letos obdrželi nominaci na Czech Grand Design. Do finále se za každou kategorii ale probojují jen tři. Pojďme si všechny nominované představit.  

Celý článek

Japonská kimona jsou rozdána

V sobotu proběhl ve Stavovském divadle slavnostní večer předávání cen Czech Grand Design 2014. Vítězové jednotlivých kategorií si jako trofej odnášeli japonská kimona navržená loňskou Grand designérkou Monikou Drápalovou.

Celý článek

La Gallery Novesta představila novou kolekci Zuzany Kubíčkové

Fashion shake No.11 zahájil prodej jarní kolekce Zuzany Kubíčkové v La Gallery Novesta. Kolekce s názvem Athanasia je velmi ženská, svěží a odlehčeně romantická.

Celý článek

Módním designérem i Grand designérem roku se stala Monika Drápalová

Celý program působil jako divadelní představení a byl koncepčně velmi dobře promyšlen tak, aby se ani jediný divák nemohl nudit. 

Celý článek

Finalisté Czech Grand Design – Hana Zárubová

Minimalismus a koncept.Hana Zárubová absolvovala Vysokou školú uměleckoprůmyslovou, poté v rámci soutěže mladých návrhářů Smirnoff International Fashion Awards reprezentovala ČR v Hong Kongu.

Celý článek

Finalisté Czech Grand Design – Monika Drápalová

Návrhářka v plné tvůrčí síle, to je návrhářka Monika Drápalová. Původně studentka alternativního divadla, která později přešla na UPRUM do ateliéru oděvní tvorby.

Celý článek

Křehkost a brutalita v oděvu

Úspěšný módní návrhář ověnčený mnoha cenami se nyní obrací více do svého nitra

Celý článek

Kdo se stane Módním designérem roku?

Devět nominovaných módních návrhářů na cenu Czech Grand Design   

Celý článek