dnes je 06.07.2022

DANIELA PEŠKOVÁ

Womenswear

Daniela získala magisterský titul na pražské UMPRUM v Ateliéru designu oděvu a obuvi u profesorky Liběny Rochové a bakalářský titul v Ateliéru Design oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Mezi studiem absolvovala stáž v avantgardním belgickém brandu A.F. Vandevorst. V rámci mezinárodního projektu Ikonická recyklace redesignovat tři modely respektované značky Celine, které odprezentovala v New Yorku a v Tokiu. Za svou práci byla třikrát nominovaná porotou Czech Grand Design na módního návrháře roku a ikonickým časopisem W Magazine byla díky kolekci FW16 označena jako jeden ze tří českých návrhářů, které lze sledovat v ČR. Spolupráce s Filipem Jakabem na kolekci SS17 jí vynesla vítězství v talentové show VAN GRAAF Junior Talent v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde od roku 2016 prezentuje své samostatné kolekce. Letos svou kolekci bude poprvé prezentovat na pražském Designbloku a spustí také e-shop. Ve svém ateliéru se věnuje také zakázkové tvorbě na míru.


Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek