dnes je 20.03.2019 a svátek má Světlana

KOSTÝMY

Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane. Aneb zajímavosti o šatech českých princezen

Věděli jste, že šaty Libušky Šafránkové, coby Popelky byly málem ukradeny? Nebo to, že Pyšná princezna měla končit úplně jinak? Přinášíme vám zajímavosti z pěti ikonických českých pohádek.

Celý článek

Halloween se blíží! Kostým, ve kterém zazáříte na tematickém večírku

Trick-or-Treat! Halloween je za rohem, je čas nasát tajemnou atmosféru a přemýšlet nad halloweenském kostýmu.

Celý článek

Příležitosti předčily mé sny, říká kostýmní výtvarnice Evženie Rážová

"Umělecký kostým dnes může dělat každý, což obor devastuje." Tak zněla slova kostýmní výtvarnice, která tvořila kostýmy třeba pro muzikál Královna Kapeska.

Celý článek

Co prozradila výtvarnice kostýmů muzikálu Sněhová královna?

Pro Móda.cz jsme vyzpovídali kostýmní výtvarnici muzikálu Sněhová královna Kateřinu Bláhovou. Jak dlouho příprava kostýmů trvá, jak moc ji omezuje rozpočet a čím jsou divadelní kostýmy specifické?

Celý článek

Halloweenské sexy kostýmy od Victoria's Secret poslouží jako dobrá inspirace

Možná se vám to při prvním pohledu nebude zdát úplně jako Halloween. Nám to tak také nepřišlo. Přijměme to tedy jako fakt, že Victoria's Secret těmito slovy svou speciální kolekci nazvala.

Celý článek

Fotograf zvěčnil superhrdiny v dobových kostýmech

Dovedete si představit typického superhrdinu, jakým je třeba Superman či záporáka Darth Vadera v dobovém kostýmu ze 17. století? 

Celý článek

Šílené i krásné kostýmy Lady GaGa

Zpěvačka Lady GaGa je známá především díky svému divokému smyslu pro módu a pobuřujícím kostýmům i oblečení. Kudy projde, upoutá pozornost celým svým outfitem včetně bot.

Celý článek

Poodhalte tajemství módní tvorby během jedinečných kurzů VOŠON

Přijďte si hrát, vyzkoušet si různé modelářské a výtvarné techniky nebo se seznámit s módními trendy a historií odívání  během jedinečných kurzů a přednášek.

Celý článek

10. ročník Fashion Games 2014 má vítěze

Divadlo Kalich ožilo módou v rámci 10. ročníku Feshion Games, mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů. Dne 18. 6. 2014 se zde konalo finále a Móda.cz u toho nesměla chybět.

Celý článek

S Janem Saudkem nejen o výstavě Odhalení

Přinášíme vám rozhovor se světoznámým českým fotografem Janem Saudkem, který nedávno představil svou unikátní výstavu obrazů, fotografií, kostýmů a rekvizit s názvem Odhalení.

Celý článek