dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

MÓDA 70. LET

70. léta v módě byla bohatá. Na začátku přinesla vlnu hippies, kterou vystřídal disco styl cigaretových kalhot a košilí ve spoustě provedení a ke konci přebral slovo punk. 

Kouzlo nadčasovosti: Trendy, které nestárnou

Někdy je malé poohlédnutí do minulosti příjemnou záležitostí. A v módním průmyslu to platí obzvlášť! Vybrali jsme pro vás jen hrstku trendů, které byly vytvořeny v 70. letech a spousta z nich obstojí i dnes.

Celý článek

Zamilujte si znovu sedmdesátky! Jaké trendy se vrací na scénu?

Návrháři se rozhodli znovu oživit módní svět a vytvořili několik ikonických kousků, které zažily největší slávu v sedmdesátých letech. Disko éra plná metalických odstínů, zvonových kalhot nebo boho halenek je zpět v plné síle. 

Celý článek

Génius Karl dodal Chloé největší punc v 70. letech, které byly inspirací pro novou kolekci

Volné střihy a materiály, asymetrie, zvonové kalhoty, vzory květin, denim, ale také výrazné šperky inspirované přírodou. I tak lze zvěčnit módu 70. let, která se nesla kolekcí pro podzim/zimu 2019.

Celý článek

7 sedmdesátkových trendů, které ovládnou podzim 2018

Není žádnou novinkou, že se trendy postupně mění a vrací zpět. Letošní podzim bude patřit především sedmdesátým létům. Podívejte se na sedm trendů, kterým bude patřit letošní podzim 2018.

Celý článek

Jarní lookbook řetězce Lindex

Jaro 2016 je o čistém, upraveném ženském vzhledu společně s duchem sedmdesátých let. Představujeme aktuální lookbook řetězce Lindex. 

Celý článek

Podzimní Lookbook Reserved nás vezme do 70. let

Reserved prezentuje pro podzim 2015 moderní styl s nádechem sedmdesátých let. A jejich podání je vážně skvělé. 

Celý článek

Chanel Airlines S/S 2016

Karl Lagerfeld opět dokázal, že jeho nápady jsou nevyčerpatelné a témata kolekcí stále velmi aktuální, modelky a modelové se totiž tentokrát neprocházeli po molu, ale se stylovými kufříky kráčeli po letišti.

Celý článek

Kosmopolitní Gucci S/S 2016

Typický boho styl obohatil tentokrát kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele o lesklé materiály, květinové výšivky a potisky i velmi výstřední doplňky. Ze starověkého Egypta se tak přesouváme do daleké Číny a z renezance se dostáváme do 70. let.

Celý článek

Nová dimenze tvorby na Unique Fashion Week

Přehlídky Young Talent Selection by Renault v rámci Unique Fashion Week 2015 nás velmi příjemně překvapily. Všechny tři mladé designéry, které se během nich prezentovaly, totiž ukázaly, že české módní tvorbě nechybí odvaha, skvělé nápady ani precizní zpracování.

 
Celý článek

TOP 10 kousků sezóny – LINDEX „Autumn Hitlist“

Podzim je tu a s ním i nová kolekce LINDEX, jež nabídne 10 nejlepších kousků, které byste si neměli nechat ujít!

Celý článek