dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

PROTIBET

Shop ProTibet - Ježíšek, který vám bude slušet a pomáhá

Ještě nemáte ani jeden dárek pro vaše blízké a Vánoce jsou již za dveřmi? Nechte se inspirovat - dárky, které udělají radost a zároveň pomůžou tam, kde je to nejvíce třeba, to je projekt Shop Pro Tibet.

Celý článek

ProTibet pod stromečkem. A v Himálaji sněží radost

Nová kampaň nazvaná ProTibet ukazuje, že nákupem vánočního dárku uděláte radost nejen v Česku pod stromečkem, ale také v Himálaji tibetským dětem, seniorům nebo nomádům.

Celý článek

Vánoční dárky letos potěší hned dvakrát

Chcete být letos o vánocích originální? Překvapte své blízké netradičními dary, za které vám budou vděčni nejen oni.

Celý článek

DISKIT – Klášter uprostřed Himálaje

Severní Indie a zvláště pak Klášter uprostřed Himaláje je místem, které učarovalo dobrovolníkům z organizace MOST ProTibet, kteří zde poslední roky pravidelně tráví své léto. Ne však proto, aby si tady užívali dovolenou.

Celý článek

Cesta českého programátora k osvícení

Naše redakce nedávno obdržela zajímavou zpověď jednoho z dobrovolníků, který se vydal do centra buddhismu až na samý vrchol "střechy světa".

Celý článek

Václav Havel, pravdoláskař a přítel Dalajlamy

Václav Havel, politik, disident, dramatik a  pravdoláskař by se dne 5. 10. dožil 78 let. Podívejme se na jeho životní role z jiného úhlu pohledu, z „tibetského“.

Celý článek

Inspirativní dáma Květa Fialová a její vlastní životní cesta budhismem

„Štěstí je volba. Tady a teď.“ je krédo inspirativní české herečky Květy Fialové, která je dlouhodobou milovnicí Tibetu a dalajlamy a právě letos slaví jubilejní 85. narozeniny.

Celý článek

Soucit je tím, co činí náš život smysluplným

* 6. července 1935   ,,Soucit je tím, co činí náš život smysluplným.” Džampal Ngawang Lozang Ješe Tändzin Gjamccho, 14. dalajlama více…

Celý článek

Strastiplná cesta Tibeťanů

„Namaluj mi kůzlátko“, řekla Dolma, jedna z malých Tibeťanek navštěvující exilovou školu zřízenou také díky podpoře České republiky. Krátký příběh vám přiblíží nelehký život nomádů a jejich ratolestí.

Celý článek

Tibet: když nás něco přesahuje

Už desítky let fangličkáři, dalajlamisti, humanrightisti celého světa vycházejí 10. března do ulic, vyvěšují tibetské vlajky a připomínají si tragickou událost – čínskou okupaci Tibetu z roku 1959. Proč?

Celý článek