The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Mezi nimi například Takashi Murakami, Kate Moss, Cara Delevingne, Amber Valletta, Lewis Hamilton a Tommy Hilfiger.

„Pokud byste se mě zeptali, co bych chtěl v módě vynalézt, řekl bych, že bílou košili. Pro mě je bílá košile  základem všeho. Všechno ostatní přišlo až potom." - to je slavný citát Karla Lagerfelda, na kterém je postaven celý projekt.

Bílé tričko - základ módy

Někteří se prostě stále nemohou smířit se smrtí slavného módního génia Karla Lagerfelda. Návrhář a kreativní ředitel značky Chanel zesnul letos v únoru. Více jak pět měsíců po jeho smrti začíná jméno Karla Lagerfelda plnit novinové titulky znovu. Známí a přátelé Karla Lagerfelda se rozhodli uspořádat charitativní projekt na jeho počest. Projekt nese název The White Shirt Project - Projekt bílé košile a navazuje na lásku, kterou Karl Lagerfeld choval k jednoduchosti v módě. Byl prostě zastáncem toho, že bílá košile je základem všeho. Bílá košile tady byla první, a proto v ní tkví základ všeho, ostatní je pouze jeho obměna a napodobenina. Sám často bílou košili nosil. Jednu ze svých slavných košil koupil Lagerfeld v Hilditch & Key na slavné módní ulici v Paříži - Rue de Rivoli.

7 divů Karla Lagerfelda již toto září

Projekt tkví ve vytvoření sedmi designů bílého trička. Každý design bude vyroben přesně 77krát a hotová košile bude prodávána v ceně 777 dolarů v září na pařížském týdnu módy u memoriálu Karla Lagerfelda v Paříži na ulici Rue Saint-Guillaume. Číslo 7 je v projektu stěžejní, není totiž tajemstvím, že Karl Lagerfeld byl za svého života přímo posedlý tímto číslem, a tak jej organizátoři zakomponovali všude, kde mohli. Projekt již zaštítily Cara Delevingne, Diane Kruger, Kate Moss, Amber Valletta, Lewis Hamilton, Tommy Hilfiger, Alessandro Michele, Takashi Murakami, Carine Roitfeld, Sébastien Jondeau a další známé osobnosti módního i společenského života. Výtěžek z projektu půjde na dobročinné účely, konkrétně na výzkumnou činnost pařížské Decartovi univerzity. Pokud tedy budete mít cestu do Paříže na nejnavštěvovanější týden módy na světě, rozhodně využijte příležitost zakoupit tento unikát ve světě módy a přispět tak na dobrou věc!

People; WWD

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram