TIPY ZE SALONU PETRY MĚCHUROVÉ: JAK SE STARAT O SVÉ VLASY V ZIMĚ? NEZAPOMEŇTE NA ČEPICI!

TIPY ZE SALONU PETRY MĚCHUROVÉ: JAK SE STARAT O SVÉ VLASY V ZIMĚ? NEZAPOMEŇTE NA ČEPICI!

Venkovní teploty klesají, kalendář avizuje blížící se začátek zimy, takže je nejvyšší čas vytáhnout z hloubi šatníků huňaté svetry, teplé bundy, rukavice, šály… a čepice.

Čepice, čepice a ještě jednou čepice!

Ať se nám to líbí, nebo ne, doporučení Petry Měchurové, jedné z nejlepších českých vlasových stylistek, zní jasně: „Pokud se čepici vyhýbáte z obavy, že díky ní váš účes ztrácí objem, vězte, že její nenošení v mrazivých dnech může způsobit ještě větší škody než jen ztrátu objemu. Vlasy, které jsou vystavené mrazu a suchému zimnímu vzduchu, mají větší tendenci se lámat. Takže čepici určitě ano! Ztrátu objemu nebo následné elektrizování vlasů po sundání čepice lze eliminovat vhodnými produkty, které vám s těmito problémy pomůžou a které najdete třeba v našem e-shopu.“


Zdroj: se svolením Petry Měchurové

Vždy vysušit

Důrazný vykřičník Petra Měchurová přidává také za další radu: „Nikdy nevycházejte z domu s mokrými nebo vlhkými vlasy, vždy je nejprve pečlivě vysušte. Mokré vlasy by venku mohly lehce zmrznout a následně se polámat.“ Svá specifika má v chladných zimních dnech i samotné mytí vlasů, při kterém bychom neměli používat příliš horkou vodou, která může z vlasů vytáhnout vlhkost a ty pak mají tendenci se více lámat. K šamponu a kondicionéru je vhodné během zimy přidat hloubkovou péči v podobě masky. Správné kondici vlasů v každém ročním období rozhodně prospívá pravidelné zastřihávání konečků – u více poškozených vlasů nejlépe každý měsíc, u zdravých vlasů stačí jednou za tři měsíce. A střih?  „To je samozřejmě nanejvýš individuální záležitost, ale obecně doporučuji nechat vlasy na zimu kratší a na léto pak delší, aby se daly nosit v culíku,“ dodává Petra Měchurová.


Zdroj: se svolením Petry Měchurové

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram