To byla výzva: ZÁVOD  360 Challenge

To byla výzva: ZÁVOD 360 Challenge

Velké nadšení, ale také pot a dřina spojovali účastníky sobotního klání 360°, kteří testovali svou kondičku ve sluncem zalitých Riegrových sadech.

V sobotu 11. 4. 2015 Riegrovy sady ožily soupeřivou atmosférou, kterou ve všech přítomných vzbudil první ročník běžeckého závodu s překážkami s vlastní vahou těla, který se zde uskutečnil pod záštitou starostky městské části Prahy 2 Jany Černochové.

Počasí bylo doslova jako na objednávku, takže od slunečného rána se závodníci měli na co těšit. Závod na 6 km prověřil více jak všestrannost a i když počasí vyšlo doslova jako na objednávku, samotná trať a obzvláště pak její členitost běžce pekelně potrápila.

Na programu dne byly celkem dva starty, a sice pro dospělé a zvlášť pro děti. Oba tábory zdolávaly trať rozdělenou do 3 kol, kde se vždy zdolávaly 4 stanoviště po dvou cvicích. Stále si říkáte brnkačka? Ano, doposud se to tak může jevit, ale to by součástí běhu nesměly být kačáci do kopce, nebo avizovaní humusáci, kteří závod proslavili.

 

A kdo že se s tratí popral nejlépe?

Absolutní vítěz celého závodu Jiří Vacík pokořil trať s nejrychlejším časem 42:06 se slovy: ”Tak náročné jsem to opravdu nečekal.” V ústraní ale nezůstaly ani ženy, za které se nejvíce radovala zlatá Kateřina Baleková, která dorazila do cíle v čase 52:36 a tak i ona se mohla radovat z medaile, kterou nachystala dílna SpaltolandTomáše Spálenského.

Celá akce měla ale i charitativní podtext na podporu malého Míši z Chrudimi, do které se mohl zapojit každý účastník a návštěvník závodu.

Celá akce pak byla završena večerem v pražském klubu Dejavu, kde závodníci zabojovali, tentokrát společně proti osudu na Noci na pomoc, kde probíhala kromě tomboly i dražba Míšova trička s věnováním. Zde se společnými silami podařilo vybrat celkem 26 614 Kč, které poputují na Míšův léčebný pobyt.

Už nyní organizátorky vybírají termín podzimního závodu, která přinese řadu změn a novinek. Tak co, půjdeš také do toho a ukážeš světu, že i Ty na to máš?

 

Zdroj: 360Challenge.cz
Foto: DreamPhoto

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram