To nemyslíš vážně! Módní styl našich dětí – kde je hranice?

To nemyslíš vážně! Módní styl našich dětí – kde je hranice?

Uznáváte módní vkus svých dětí nebo jim často zakazujete projevit svůj styl? 

Věk kolem 15 let je velmi složitý pro každého mladého člověka. Je to doba hledání své identity a názoru na svět. Jeden ze způsobů vyjádření osobnosti je oblečení. Dospívající dívky se často stylizují do role „Barbie“. Oblékají krátké sukénky, výrazně se malují, preferují zářivé barvy. Nejčastěji růžovou a snaží se být stále upravené. Na tomto stylu není na první pohled nic špatného, jen je troch povrchní. Ovšem k dokonalé roli panenky patří i dokonalá figura.

U mladých děvčat je přirozené, když jsou štíhlé a většinou se nemusí nijak omezovat, ale odrostlejší dívky si mohou přivodit zdravotní problémy držením všemožných diet. Velmi často je k vidění holé břicho (a to i v zimě) nebo vyčnívající kalhotky (nejčastěji tanga). Tento trend je velmi nezdravý a nejedna parádnice si poleží s prochlazením ledvin. Holé bříško je sice pěkná věc v plavkové sezoně, ovšem bez faldíků a zařezávajících se okrajů. Vrcholem nevkusu je piercing , který „sedí“ v kupce sádla na břichu. Dalším extrémem jsou „drsňačky“ . Děvčata, která preferují černou, okované pásky, obuv s ocelovou špičkou, černé nehty i oční linky. Velmi často se zdobí stříbrem v nadměrném množství a milují piercing a tetování všeho druhu.

Nejedna své ozdoby v dospělosti lituje a podstoupí pak velmi drahé a bolestivé laserové odstranění. Mladí muži oblečení neřeší vůbec nebo až příliš. Chodí do solária, na kosmetiku, nakupují u nejdražších značek a voní luxusními parfémy. Nutno podotknout, že pěstěný vzhled ještě nikoho neurazil ani nepohoršil. Opačným extrémem jsou osoby, které se odmítají holit, vlastní srostlé obočí a o nůžkách na nehty ještě neslyšely. V těchto případech starostlivé maminky jistě zakročí a my jsme jim opravdu vděčni. Osobnost dětí lze zčásti ovlivnit výchovou. Snažme se jim proto vštípit základní prvky dobrého vkusu.

 

Zdroj fotografií: Nobutts.tamu.edu

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram