Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Akné dokáže hodně potrápit, ať už jste v jakémkoliv věku. Boj s akné je dlouhý a nevyřeší se za jediný den. Musíte být trpěliví a dodržovat několik nezbytných kroků.

Trápí vás akné? Je jedno jestli jste v pubertě, dospělosti nebo jiném věku. Je zapotřebí dodržovat několik následujících bodů v boji proti akné. Hlavním faktorem je strava, kosmetika, omezení stresu a další.

Proti čemu bojujete?

V první řadě si zjistíte, jakým akné trpíte. Zdali to jsou drobné pupínky nebo bolestivé a zanícené pupínky či hnisající hluboké záněty, které zanechávají jizvy. Každý se léčí trochu jinak, ale postup je podobný. Faktorů, které působí negativně na naši pleť je mnoho. Může to být nevyvážená strava, znečistěné ovzduší, hormonální změny, ale i stres.

zdroj: pixbay.com

Vyvážená strava

I když neexistuje žádná jednotná shoda ohledně vztahu potravin k akné, tak některé studie ukazují, že například mléčné výrobky, cukr nebo příliš zpracované produkty mají negativní vliv na vaši pokožku. Co z toho vyplývá? Jezte zdravě, dopřávejte tělu spoustu ovoce a zeleniny a nepřejídejte se sladkými nápoji, zákusky nebo tyčinkami. Vyvarujte se kouření i alkoholu. Zkuste doplňovat zinek a vitamin C, ty přispívají k normálnímu stavu pokožky.

zdroj: pixbay.com

Vhodná kosmetika

V neposlední řadě je výběr té správné kosmetiky, díky které hojení podpoříte tím správným směrem. I zde je výběr náročný, pokožka zasažená akné je většinou velmi citlivá a potřebuje kosmetiku pro problematickou pleť. Nesmí obsahovat agresivní složky s vysokým pH, tak myslete na její složení. Kosmetika by také neměla být příliš mastná a hutná, aby s ní pokožka neměla problémy. Pravidelně pleť čistěte, alespoň 2x denně a poté nezapomeňte hydratovat.

zdroj: pixbay.com

Prosím, nesahat!

Pokud máte akné, dotýkejte se kůže jen minimálně a nesahejte nebo si nevymačkávejte pupínky. Jen tím celý průběh zhoršíte. A pokud už musíte, pak si umyjte ruce a použijte kapesníček. Pokud máte ofinu na čele, i zde může být problém, protože se na vlasech zachycuje prach i nečistoty a kůže tak nemůže pořádně dýchat.

zdroj: pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram