dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Dana Halušková

Články od autora:

"Stříbrná" kolekce Iris van Herpen S/S 2016 pracuje s geometrií

Místo aby Iris van Hepren kombinovala šaty se stříbrnými šperky, vytvořila samotné modely tak, aby vypadaly jako ze stříbra nebo jiných drahých kovů. Představují tedy jediný, zato velmi výrazný šperk svojí nositelky.

Celý článek

Chanel Airlines S/S 2016

Karl Lagerfeld opět dokázal, že jeho nápady jsou nevyčerpatelné a témata kolekcí stále velmi aktuální, modelky a modelové se totiž tentokrát neprocházeli po molu, ale se stylovými kufříky kráčeli po letišti.

Celý článek

Saint Laurent S/S 2016 RTW

Vypadá to, že kreativní ředitel značky Saint Laurent Hedi Slimane jel načerpat inspiraci pro ready to wear kolekci S/S 2016 na slavný britský festival Glastonbury. Rockové bundičky, sexy krátké šaty a holínky jsou na něj totiž jako dělané.

Celý článek

Kolekce Christian Dior S/S 2016 počítá s horkým létem

Krátké šortky, body jen do pasu a lehké bavlněné šaty, to jsou základní modely S/S 2016. Inspiraci pro její vytvoření našel Raff Simons ve viktoriánské Anglii i v dalekých galaxiích.

Celý článek

V kůži Salvatore Ferragmo S/S 2016

Značka Salvatore Ferragamo opět vsadila na svoji klasiku v podobě kůže a černé barvy, ale jen částečně. Nejpovedenějšími modely jsou tentokrát barevné šaty s volány a zavazováním, nejčastěji v midi délce a se svůdně odhalenými rameny.

Celý článek

První 3D Print Fashion Show a model Eagle Borg Moniky Vaverové

V sobotu 3. října proběhne v pražské La Fabrice první módní přehlídka 3D tištěných modelů v České republice. Z designérů se do inovativního projektu zapojili např. Monika Vaverová, Ivana Kaňovská, Denisa Nová s Helenou Lukášovou nebo Oldřich Anton Vojta.

Celý článek

Minimalismus s prvky námořnického stylu v kolekci Sportmax S/S 2016

U značky Sportmax už asi nikoho nepřekvapí rafinovaný minimalismus. Tentokrát ho její tvůrci ale spojili ještě s prvky, za které by se nemusel stydět ani pravý námořník. Šaty jako pro mořskou pannu tedy střídá našitá síťovina.

Celý článek

Kosmopolitní Gucci S/S 2016

Typický boho styl obohatil tentokrát kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele o lesklé materiály, květinové výšivky a potisky i velmi výstřední doplňky. Ze starověkého Egypta se tak přesouváme do daleké Číny a z renezance se dostáváme do 70. let.

Celý článek

Svěží Marc Cain a pletený Van Graaf

Značky Marc Cain a Van Graaf prezentovaly svoje kolekce podzim/zima 2015/2016 na UniQue Fashion Week v rámci jedné akce. Mohli jsme si tak vychutnat dvojnásobnou porci módy a také si najít svoje favority pro příští sezonu.

Celý článek

Nová dimenze tvorby na Unique Fashion Week

Přehlídky Young Talent Selection by Renault v rámci Unique Fashion Week 2015 nás velmi příjemně překvapily. Všechny tři mladé designéry, které se během nich prezentovaly, totiž ukázaly, že české módní tvorbě nechybí odvaha, skvělé nápady ani precizní zpracování.

 
Celý článek