Úctyhodná stavba Elbphilharmonie bude otevřena v Hamburku

Úctyhodná stavba Elbphilharmonie bude otevřena v Hamburku

Spojení hudby a architektury v perfektním díle přineslo švýcarské studio Herzog & de Meuron.

Budova, která je nazývána také Labská filharmonie, je postavena na starém skladě a v celém Hamburku bude opravdu vyčnívat. Její otevření je plánováno na 11. ledna 2017 a svým návštěvníkům má přinést nezapomenutelné hudební okamžiky.

Tři koncertní haly, hotel a 45 soukromých apartmánů hovoří samo za sebe. Švýcarské studio si dalo při tvorbě tohoto díla opravdu záležet. Bývalý sklad se sice ve vzhledu budovy nezapře, avšak přesně to bylo účelem doplněným o nespočet skleněných ploch. Z budovy je pak úžasný výhled na celé město ve výšce 37 metrů, nemuselo by to tedy dělat problém ani lidem trpícím strachem z výšek. Budova je postavena na břehu Labe a bude zpřístupněna nejenom lidem lačnícím po kulturním, hudebním zážitku, ale také těm, kteří si budou chtít užít jen zmiňovanou vyhlídku.

I interiér budovy je vytvořen rukou precizních designérů. Jakmile totiž vstoupíte dovnitř, vezme vám budova dech. Perfektní ozvučení, 2820 míst pro diváky ve všech třech sálech dohromady i ohled na přírodu v rámci použití směsí přírodní sádry či recyklovaného papíru nás nenechává klidnými.

Elbphilharmonie je postavena z nespočtu tun různých materiálů, precizně upravených na potřeby samotné budovy i potřeby jedinečného ozvučení. Jako třešničkou na dortu je pak její jedinečný vzhled, který přes den odráží slunce a v noci září mnoha světly.

herzogdemeuron.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram