Umělé květiny jako dekorace do bytu

Umělé květiny jako dekorace do bytu

Někomu připadají nevkusné, jiní na ně nedají dopustit

Někomu připadají nevkusné, jiní na ně nedají dopustit. Pravdou však je, že s umělými květinami se vídáme velmi často, neboť mnoho restaurací či úřadů tohoto druhu dekorace využívá.

Důležité je zamyslet se nejen nad výhodami či nevýhodami nákupu umělých rostlin, ale také o jejich estetičnosti či vhodného umístění do konkrétního prostředí. V poslední době již není problém s širokým výběrem sortimentu a také tvrzení, že umělá květina musí být vždy kýčová, již není pravdivé.

Specializované firmy, které se orientují především na výrobu a distribuci umělých květin, již nabízejí velmi široké spektrum zboží. V nabídkách tak kromě klasických stolních květin můžeme naleznout umělé stromy, kaktusy, květiny v květináčích či různé variace květinových dekorací, jako jsou věnce či popínavé rostliny. Pokud budeme mluvit o výhodách a nevýhodách, nelze všechny umělé květiny jednoduše zaškatulkovat do jednoho pytle. Kromě širokého výběru druhů již existuje i řada materiálů, které se liší svou kvalitou i vzhledem.

K nejrozšířenějším v České republice patří umělé květiny z plastu nebo z umělých režných látek. U takových květin velmi záleží na zpracování konkrétního exempláře. Všichni víme, že jednoduché a laciné umělé květiny v restauracích nižší kategorie leckdy živé rostliny ani zdaleka nepřipomínají. Tyto skutečně vypadají kýčovitě a jejich nákup nedoporučuji. Nejen, že tak můžete pokazit dojem jinak příjemného interiéru, ale zároveň se pravděpodobně velmi brzy setkáte s problémem jejich čištění, jelikož již po pár dnech budou takovéto umělé květiny nést známky usazeného prachu, který se dá opravdu jen velmi těžko odstranit. Na druhou stranu již existují i mnohem kvalitnější zpracování umělých rostlin. K jejich výrobě se nejčastěji používá hedvábí. Zde je ale nutné připomenout, že jejich cena je pak pochopitelně několikanásobně vyšší. Takové květiny často téměř nerozeznáte od skutečných rostlin a proto jsou poměrně praktické. Odpadají tak totiž starosti s péčí o ně. Ať tak či tak, řiďte se vlastním vkusem, ale mějte na paměti, že živé rostliny ani sebedokonalejší replika nenahradí.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram