Uvedení nové výstavy Swarovski si nenechaly ujít mnohé známé osobnosti, mezi nimi i Gwyneth Paltrow a Jessica Alba

Uvedení nové výstavy Swarovski si nenechaly ujít mnohé známé osobnosti, mezi nimi i Gwyneth Paltrow a Jessica Alba

Swarovski představuje putovní výstavu, která oslavuje 130 let dědictví rakouského domu a jeho vliv napříč světy módy, šperků a popkultury. Výstavu uvedla kreativní ředitelka Giovanny Engelbert a kurátorovaná byla britským módním novinářem a kritikem Alexandrem Furym. Mezi hosty nechybělo spoustu známých osobností. 

 

Výstava Swarovski – Mistři Světla, která měla premiéru v Šanghaji loni na podzim, je vystavena v historických salonech nově zrekonstruovaného Palazzo Citterio, velkolepé přístavby Pinacoteca di Brera v srdci Milána. Toto kulturní partnerství s předním městským muzeem umožňuje návštěvníkům poprvé obdivovat zrekonstruovaný palác Palazzo, který bude hostit sbírky moderního umění Pinacoteca di Brera darované rodinami Jesi a Vitali od prosince 2024.

Výstava mapuje cestu časem a prostorem napříč slavnou historií Swarovski, od jejího založení v roce 1895 až po současnost, a je prvním průzkumem dědictví a revolučního ducha jedné z nejstarších evropských luxusních značek.

Představení výjimečných křišťálově zdobených módních kousků od mezinárodních značek včetně Balenciaga, Dior, Gucci, Schiaparelli, Versace a Armani a třpytivé looky na červené koberce, které nosí Harry Styles, Doja Cat, Katy Perry a Beyoncé, Swarovski – Masters of Light podtrhuje neutuchající kreativitu Swarovski. a savoir-faire a její inspirovaná spolupráce s největšími jmény v módě, kinematografii a hudbě v průběhu více než století.

„Jsem ráda, že moje kreativní vize je vyjádřena v této přehlídce světa Swarovski, od jeho bohaté historie, až po spolupráci s největšími módními domy a popovými ikonami, stejně jako šperky, které jsme vytvořili. Vidět tuto úžasnou výstavu ožívat je neuvěřitelně naplňující, opravdová cesta zázraků, objevů, snů a radosti. Výstava Mistři Světla oslavuje řemeslnou zručnost a know-how Swarovski napříč všemi kreativními obory. Jsem nadšená, že jeho evropská premiéra je zde v mém rodném Miláně a jsem hrdá a vdečná, že mohu být součástí tohoto neuvěřitelného luxusního domu, který již 129 let inovuje do budoucnosti," popisuje událost Giovanna Engelbert, globální kreativní ředitelka Swarovski.

Swarovski - Masters of Light

Swarovski – Masters of Light, vzdávající hold módnímu průmyslu, který je srdcem značky Made in Italy, přináší výjimečný výběr více než 50 křišťálově zdobených outfitů navržených slavnými módními domy, včetně italských značek Prada a Miu Miu, Fendi Couture, kousky Gucci, Atelier Versace navržené Giannim Versacem a Donatellou Versace a Armani Privé od Giorgia Armaniho spolu se světovými návrháři včetně Alexandera McQueena, Louis Vuitton, Thierry Mugler Couture a Vivienne Westwood a historické couture módy včetně výjimečné róby z roku 1895 od House of Worth – mnoho z nich bylo přivezeno do Itálie na jejich vůbec první veřejné vystavení.

Zahrnuje také nevídaný výběr oblečení nošeného světovovými ikonami popkultury od Josephine Baker přes Tinu Turner, Madonnu po Kylie Minogue; unikátní soubor scénických kostýmů a looků z červeného koberce z kolekce Swarovski Heritage Collection; tisíce zářivých šperků, figurek a krystalů včetně největší křištálové hlavičky prstenu, která kdy byla vytvořena. Dalším vrcholem je výběr jemných šperků vyrobených z laboratorně pěstovaných diamantů Swarovski Created Diamonds.

„Jsme rádi, že můžeme představit výstavu ‚Mistři Světla‘ v Miláně oslavující 129 let bohatého dědictví a odvážné modernity Swarovski. Miláno jako globální hlavní město módy, luxusu, designu a kultury je perfektním místem a naše partnerství s Pinacoteca di Brera nabízí jedinečnou příležitost zažít vesmír Swarovski v mimořádném prostředí Palazzo Citterio zdůraznující náš jedinečný know-how a bohaté zkušenosti," řekl Alexis Nasard, generální ředitel společnosti Swarovski.

Výstava zavede návštěvníky na pohlcující cestu od vzniku Swarovski ve Vídni 19. století do Milána 21. století a dále. Je rozdělena do sedmi klíčových témat: putování chronologií značky (Časová komora); speciálně upravený kaleidoskop Swarovski bijoux (Šperkovnice); první kolekce diamantů vypěstovaných v laboratoři (Diamanty budoucnosti); jeho nenapodobitelné zachycení světla křišťálem (Mistři Světla); a jeho unikátní spolupráce s hudbou a kinem (Pop Icons). Středem je Future History, zkoumání módy ve 20 vizuálních dialozích umístěných po celém Palazzo Citterio, mezi oblečením některých z největších světových návrhářů. V Miláně je výběr rozšířen o řadu klíčových italských talentů. Nově představená je také Mathemagical, komora věnovaná nenapodobitelnému know-how společnosti Swarovski v křišťálové a řemeslné výrobě šperků. Tento prostor navíc předvádí jedinečné šperky vytvořené Giovannou Engelbertovou pro letošní galavečer Metropolitan Museum of Art Costume Institute v New Yorku.

Výstava Mistři Světla otevřela také Pop-Up obchod, kde si návštěvníci mohou prohlédnout exkluzivní sortiment produktů Swarovski, a Garden Café sídlící v oranžerii Palazzo Citterio s menu vytvořeným renomovaným milánským šéfkuchařem Carlem Craccem.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram