Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Zdroj: pixbay

Zvažte své možnosti, přátelé. Základem je nákup dobrých surovin. Pokud se nechcete řídit přesnými recepturami nebo nemáte vybrané konkrétní pokrmy, můžete zvolit takovou variantu nákupu, že projdete celý obchod, nakoupíte hromadu delikates - sýry, šunky, salámy, olivy, vejce, cokoli naloženého, paštiky, chutney apod. Pečivo zvolte podle své silvestrovské společnosti  - jsou lidi, kteří nepozřou celozrnnou věc a chtějí jednohubky na rohlíku a jsou lidi, kteří se hádají, jestli po pršutem je to ciabatta nebo focaccia. Doma pak vezměte tácy a talíře a co nákupní košík dal vrstvěte na plátky pečiva dle vlastní fantazie.


Zdroj: pixbay

Pokud to chcete mít opravdu vymazlené, hledejte zajímavé kombinace na internetu. Tam je inspirace téměř bezedná a kdo chce, najde. Vybrali jsme pro vás pár zajímavých tipů. Udělejte zeleninové nebo ovocné špízy. Mohou být v obou případech tepelně upravené nebo syrové. Ty ovocné můžete podávat namáčené v čokoládě. Ty zeleninové s různými druhy dipů a chutney. Ale podobu špízů může mít v podstatě jakákoli potravina, kterou lze napíchnout na špejli.

Dalším naším tipem jsou miniaturní verze oblíbených fast food pokrmů. Udělejte několik minipizz s tím, co máte nejraději. Nebo mini topinky, mini bramboráky a mini langoše, klidně s klasickým sýrem kečupem a česnekem. Vyhrajte si s vykrajovátky, pokud chcete :)Tradiční chlebíčky taky nemusí být tak tradiční. Dejte nahoru různé varianty carpaccia - s červenou řepou nebo s hovězím nebo oblíbené caprese. Je to piplačka, ale pokud se chcete hřát v záři pochval ostatních, dejte si s tím práci.


Zdroj: pixbay

Klasické listové těsto může působit možná trochu neoriginálně a nudně, ale na druhou stranu jeho možnosti jsou neomezené. Vymyslete si jakékoliv tvary a jakékoli náplně. Pokud máte rádi kombinace slaného základu a ovoce navrch, jděte do toho. Co se bude servírovat u vás doma? Inspirujte ostatní a pochlubte se. Budeme se těšit.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram