Vezměte si místo kabelky k večerním šatům knížku – ale jen tak naoko!

Vezměte si místo kabelky k večerním šatům knížku – ale jen tak naoko!

Víkendové odevzdávání cen Britské filmové akademie Baftas - Orange British Academy Film Awards 

Odevzdávání cen a s tím spojený červený koberec vypadá v poslední době jako čtenářský kroužek. Na chvíli nabýváte dojem, že si dámy jenom odskočily z knihovny, nebo doma od krbu, kde ještě před chvílí seděly v křesle u čaje a četly. Pražany, zvyklé na typický denní kolorit, možná napadne, že snad přijely metrem, kam si ke čtení vzaly knížku. Pravda je však zcela jinde, celebrity se jenom ukazují s novým módním trendem: kabelkami, které jsou k nerozeznání od knížek. Víkendové odevzdávání cen Britské filmové akademie Baftas - Orange British Academy Film Awards na tom nebylo jinak. Jako knihomol se představila tentokrát herečka Michelle Williams.

Co čte Michelle Williams z její kabelky nepoznáte. Přestože Michelle vypadala jako knihomol, v ruce na předávání cen Baftas neměla knížku, ale jenom kabelku ve tvaru psaníčka, neboli clutch bag, která jako knížka vypadala.

Jakou mají kabelky v podobě knížek výhodu?
Nemusíte rozšiřovat šatník! Kabelky můžete ukládat do polic jako knížky. Škoda jen, že designérka Olympia Le-Tan nepřišla s nápadem, že bychom na stejný korpus kabelky mohly navlékat různé obálky knížek. To bychom pak tyto kabelky mohly skladovat ještě praktičtěji, jako ponožky!

Clutch bags kabelky v podobě knížek se dají dokonce považovat za záslužný počin. Jsou ale také signálem, že knížkám v dnešní podobě už zvoní hrana. Vždyť já jsem už jednoznačně přešla na čtení knížek v elektronické podobě. Nevyužívám e-book čtečku, na které mi přes prezentované výhody vadí nepodsvícený display, ale čtu na iPadu. Je přece úžasné, mít sebou například na cestu hned 10 knížek a nemuset se vláčet s těžkými papírovými bichlemi. Takže Olympia Le-Tan nabízí oslavu zanikající formy kultury, klasické papírové knihy. A celebrity se této extravagance velice rychle chytly.

Olympia Let-Tan – královna konce světa, jaký dnes známe!
Olympia Let-Tan je návrhářka, samouk. Narodila se v Londýně, ale vyrůstala v Paříži a ráda o sobě říká, že je Francouzka, Angličanka a Vietnamka v jednom. Přestože žádný módní design nestudovala, začínala svoji kariéru prací v tak prestižních studiích, jakými jsou Chanel, kde pracovala pod Karl Lagerfeldem a v Balmain, kde jí s jejím designérský růstem pomáhal Gilles Dufour. Ten pak spolu s Olympií vytvořil vlastní značku.

V roce 2009 se Olympia Le-Tan pustila do vlastní značky modních doplňků. A tak se zrodily její kabelky v podobě knížek, ale také v podobě papírových krabic od mléka, kufříků či plechovek. Kabelky jsou vyráběny ručně v omezených sériích a tomu také odpovídá jejich vysoká cena. Do kabelek Olympia Le-Tan nepromítla jenom svoji vášeň pro literaturu, kterou zdědila po otci, francouzském ilustrátorovi Pierre Le-Tan, ale také vášeň pro výšivku, kterou na oplátku zdědila po matce. Proto se na jejich doplňcích objevují také bohaté výšivky.

 

Zdroj obrázků: Olympialetan.com, repro Dailymail.co.uk, Net-a-porter.com, Google.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram