Vítězství feminismu a sportu u Christiana Dior

Vítězství feminismu a sportu u Christiana Dior

Síla žen, návštěva minulosti a sportovní siluety jsou jen zlomkem toho, co Christian Dior v nové podzimní kolekci nabízí. Co vedlo návrhářku Chiuri právě k těmto tématům?

Feministická síla

Christian Dior v podání Marie Grazie Chiuri dostal novou podobu. Chiuri s sebou přinesla neodepsatelný vztah k feminismu a v ženských kolekcích je to vidět. Tentokrát si na přehlídku pozvala k četbě básní slavnou feministku ze 70. let jménem Tomaso Binga. Kdysi se básnířka v uměleckých kruzích vydávala za muže, aby se prosadila. Návrhářka si prosazuje důležitost ženské síly u Diora a nyní bylo  její sdělení prostřednictvím kolekce osobní a naléhavé. Trvá si na svém, že si musí být rovny s muži.

Poválečná Anglie

Střihy, vzory, grafika a výsledný styl sahají až do poválečné Anglie. Nadšení, které Chiuri sdílí z tohoto období oblékaní žen, bylo procítěně vetkáno do celé kolekce. Ženy se v tomto období v Anglii potýkaly s nedostatkem práce a musely z velké většiny pracovat v továrnách. Večer však rády chodily tančit a řádně se na to oblékly. Mix tradičních edvardských sak i bund, plných sukní, džínoviny, kůže, výrazné oční linky a sametové šaty. Objemné vyšívané tylové sukně byly inspirovány také Yves Saint Laurentem ze stejného období.

Nekonečné možnosti kombinací

Co se týče siluety, tak Chiuri si jako základní stavební kámen vybrala sportovní body-overal bez rukávů. Něco jako bodíčko pro malé děti. Postupně na něj přidávala sportovně střižené kousky. Od sukní, korzetů, elegantních kabátů, kalhot, šatů až po saka: každý si může vrstvit, stylizovat a mixovat, jak se mu zachce. Nedalo se přehlédnout, že kostka v několika barvách se stále na oděvech opakovala. Po nich přišly palmy a 3D květiny. Kolekce má smysl v hravosti, sportovní eleganci a možnostech kombinování.

Nádherná kolekce každým coulem

Překrásně zdobené šaty, barevné Dior tašky a kabelky ladící outfitu, retro kloboučky, futuristicky tkané látky, dechberoucí aplikace na sukních, třásně, logo a slogany propagující sílu ženy jsou jen některé úžasné aspekty z kolekce Christian Dior pro podzim 2019. Kožené široké pásky upozorňující na ženský pas jsou také zpět. Spolu s ikonickým D jsou super tajnou zbraní ženského sex appealu. 

Zdroj; vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram