Vyhlížíte už jaro? Omrkněte kolekci inspirovanou nekonvenčním školním prostředím. Oblíbí si ji zejména mladší generace

Vyhlížíte už jaro? Omrkněte kolekci inspirovanou nekonvenčním školním prostředím. Oblíbí si ji zejména mladší generace

Rádi porušujete zažitá stylistická pravidla a baví vás autenticita a výzvy? Stejně to vnímá značka Levi’s, která připravila kolekci na jaro/léto 2023 v unikátním stylu. Navíc letos oslaví 150. výročí od vzniku legendárních 501 džínů. 

Nová kolekce Levi’s přináší inspirující cestu za vlastním unikátním stylem skrz autentické hledání, které se nebojí porušit pár zažitých stylistických pravidel. A především brát nečekaná překvapení jako výzvu k objevování. Tenhle přístup je Levi’s vlastní odjakživa, pro novou sezónu jaro/léto 2023 si pro nás ale připravil zase něco navíc. 

Kolekce plná výrazného koření 

Hlavním motivem celé kolekce jsou školní a univerzitní lavice a jejich tak trochu neotřelý styl, který čerpá z temných a náladových goth prvků, ale také z promyšlených vintage nápadů, které si dokážou dotáhnout do dokonalosti především zapálení mladí lidé. V neposlední řadě Levi’s oživuje i kalifornský univerzitní styl. Vše je okořeněné kouzlem 80. let, akademickým prostředím 70. let a uvolněností devadesátek, kterou sem tam prozáří potisky typické pro nultá léta. K oživení střihů ikonických 501 sáhl Levi’s až do archivů z 19. a počátku 20. století. Siluety jsou pro tuto sezónu velmi pohodové, uvolněné a lichotí jim vrstvení a struktury. Vše je navrženo tak, aby vyvolalo co nejvíce emocí.

foto se svolením Levi’s

Dámská kolekce ve svérázném stylu

Pro dámskou kolekci na jaro/léto 2023 si Levi’s zvolil smíchat upravený styl, tzv. preppy, s estetikou amerických univerzit a s vintage prvky. Osobitý a svérázný styl, který se nebojí balancovat trochu na hraně. Co se kalhot, sukní a šortek týče, objevíme mnoho nových střihů, jakými jsou například Middy Straight, inspirované 501 džíny, nebo Baggy Boot, džíny s pytlovitým ale současně skvěle padnoucím střihem

V neposlední řadě bychom rádi vypíchli denimovou novinku, která nese výmluvný název Noughties Boot. Jméno naznačuje, že bokový střih těchto džínů bude opravdu nízký a provokující. Spolu s XS Skirt čerpají z nultých let a drží ve hře nízké bokové kalhoty a sukně, které je pro novou sezónu zapotřebí brát zcela vážně. V kolekci najdete i nové barevné verze milovaných Mom Shorts a Mom Jeans.

Mezi vršky vystupuje z řady nová Nola košile, volnější a v celé délce propínací kousek, který je z tkané bavlny. Za povšimnutí stojí i řada měkkých kostkovaných flanelek. Kolekce je plná nabíraných rukávů a detailů s kanýry. Blůzy, topy a košile vybízí k hravému stylingu a můžete v nich měnit styling od boho stylu k více uhlazenému.

Ocitnete se zpátky v 80. a 90. letech s pocitem, že procházíte po chodbách kalifornské univerzity ve své oblíbené romantické komedii. 

foto se svolením Levi’s

Pánská kolekce je osobitá a nectí pravidla

Levi’s pánská kolekce pro novou sezónu smíchala klasiku s rebelujícím stylem, který dráždí tzv. DIY estetikou, zakládající si na osobitém stylu a nectící žádná pravidla. Objevíte v ní řadu ragbyových a polo košil z různých látek včetně svetrů na zapínání i s klasickým "véčkovým" výstřihem. Tvídový kabát Club Coat se bude skvěle párovat se Stay Loose chino kalhotami z vlny a obyčejnou klasikou v podobě teplákové mikiny. Klasický styl s osobitým kouzlem. 

Nejnovějším denimovým přírůstkem je 568 Stay Loose Flare s uvolněným střihem, který si po svém převzal tradiční verzi slim fit boot cut a 567 Stay Loose. Navíc se tuto sezónu dočkáme nové řady inspirované vintage úpravou denimu, například u 501 '93, 501 Original, 501 Short, 512, 551z a Stay Loose. Každý model je vytvořen tak, aby se stal okamžitě favoritem celého šatníku s kouzlem roky nošených a milovaných džínů jakoby koupených z oblíbeného second handu. Stvořeny k lásce na několik generací. 

Kromě denimových novinek najdete v kolekci i stálice v podobě XX Chino a Stay Loose kalhot, tak i nové Trail Cargo tepláky z měkké tkaniny. Z podobně jemné látky jsou i Authentic Fit XX Chino Short, které mají hranatější střih a kratší délku, než na kterou jsme byli v minulých sezónách zvyklí. 

Kolekce triček a bund pak míchá všechny možné detaily od 70. let do roku 2000 včetně secondhandové estetiky s odvážným vysokoškolským stylem západního amerického pobřeží. Pletené vesty, vlněné bundy s koženými rukávy a flanelové košile. To vše symbolizuje svobodného ducha nové kolekce. Na druhou stranu je Easty Western košile z denimu klasikou, ačkoliv i ona má drobné inovace jako například chybějící zadní šev typický pro kovbojské košile. Nesmíme zapomenout ani na řadu vintage triček ze sepraných látek a pohodlné kousky, jakými jsou Sherpa džísky.  

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram