Výtvarná skupina NATĚLO představila své šperky

Výtvarná skupina NATĚLO představila své šperky

Výtvarná skupina NATĚLO představila své šperky poprvé v Praze 

Výtvarná skupina NATĚLO představila své šperky poprvé v Praze na Holešovickém Fashionmartketu. Skupinu NATĚLO tvoří pět sklářských výtvarnic z Nového Boru. Dohromady se daly teprve před rokem a už mají za sebou společné výstavy, ocenění a mnoho spokojených zákaznic.

“Spojuje nás nejen to, že jsme studovaly na nejstarších sklářských školách v Evropě, ale i chuť tvořit, láska ke sklu a řemeslu. Hlavně chceme představit krásy českého skla široké veřejnosti.”

Při výrobě šperků autorky používají klasické techniky výroby, např. ručního tkaní s korálky, jako u náhrdelníků autorky Evy Ranšové. Také navíjení skla nad kahanem jako je tomu v případě Mgr. A. Karolíny Kopřivové. Při výrobě skleněných částí je třeba spolupráce s místní sklářskou hutí, kde se sklo ručně fouká. Tak vznikají hutně tvarované skleněné tyče Šárky Zikmundové a Anny Mikešové, a nebo skleněné díly z přejímaného skla od Bohdany Vydrové. Při práci se sklem to není vše, každý díl skla se musí pečlivě zabrousit do požadovaného tvaru, vyleštit a případně ozdobit jemnou rytinou nebo pískováním.

Vzniká tak jedinečná kolekce, která nabízí od tradičních až po moderní formu šperku včetně stříbra a je pro všechny věkové kategorie. “Spojuje nás to, že se navzájem doplňujeme a podporujeme”.

Natělo jsou šperky které jsou vytvořeny pro moderní ženu, která se ráda zdobí a touží po pocitu jedinečnosti.

 

Zdroj: NATĚLO

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram