Vyzkoušejte nový účes, který každého oslní svým zdravým leskem!

Vyzkoušejte nový účes, který každého oslní svým zdravým leskem!

Existuje jeden dokonalý trik, který vlasy udělá zdravějšími a objemnějšími

Efekt prosvětlení vlasů vynikne nejlépe na krátkých a dokonale střižených účesech. Stačí vám dva odstíny barvy, kterou zkombinujete v melíru tak, aby světlejší barva vytvářela efekt vysokého lesku. Rozdíl odstínů může být znatelný s použitím kontrastních barev, ale také ukrytý v kombinaci barev tón v tónu. V tomto případě nemusí nikdo ani postřehnout, že vám k efektnímu lesku pomohla barva. Dejte si však pozor nato, kde lesklé plošky vytváříte.

Vyvarujte se výraznému lesku na spáncích. Tam totiž může působit, jako byste měla šediny. Citlivě je třeba přistupovat také k barvě ofiny. Zatímco extravagantní červené prosvětlení na černém základu nevadí, bílé či krémové pramínky na tmavém základu již problémem jsou a dovolit si je může jen někdo. Nad 30 let se tomuto způsobu barvení ofiny již raději vyhněte. Šediny budete muset pomalu ukrývat, natož aby jste si je sama vyráběla. K efektu lesku samozřejmě nevede jen vytvoření melíru. Pro barvení je potřebné použít ty nejkvalitnější barvy, které umí vlasům dodat lesk. Ano, existují takové! Lesk z přírody Samozřejmě lesku svých vlasů můžete pomoci také přírodními prostředky nebo prostě tím, co najdete v domácnosti.

Vyzkoušejte: 
Heřmánek: Sušený heřmánek zalijte vařící vodou a po umytí si vlasy heřmánkem opláchněte. Samozřejmě scezeným. Hodí se na světlé vlasy.
Černý čaj: Ten se hodí pro zvýšení lesku tmavých vlasů. Uvařte si silný černý čaj a šampónem umyté vlasy pak opláchněte černým čajem. Olivový olej: Ještě před mytím vmasírujte do vlasů za studena lisovaný olivový olej. Nechte působit, nejlépe v teple pod igelitem a ručníkem cca 30 min. Vlasy pak standardně umyjte. Z oleje získají lesk i zdravější strukturu. Lze použít také směs olivového oleje a žloutku. 

Jablečný ocet: Do litru vlažné vody nalijte půl hrnku jablečného octa. Po umytí vlasy opláchněte octovým roztokem. Již neoplachujte. Chvíli to trochu smrdí, ale za ten lesk to stojí!
Citronová šťáva: Do litru vody vymačkejte půlku většího citrónu nebo 1 menší citron. Opět po umytí vlasy opláchněte roztokem a už neoplachujte. Částečně vám tento roztok nahradí i tužidlo.
Černé pivo: Kdykoliv, i mimo mytí, můžete lesku a kráse svých vlasů pomoci černým pivem. Pivo vmasírujte do vlasů a nechte uschnout. Pivo vlasy částečně také tuží. 

 

Zdroj obrázků: Becomegeorgeous.com, Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram