Workshop s Petrem Klabalem – Instantní fotka v obrazech

Workshop s Petrem Klabalem – Instantní fotka v obrazech

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom vás tímto pozvali na velice zajímavý workshop s instantní fotkou, kterého se zúčastnila i šéfredaktorka Módy.cz. A jaké jsou její dojmy? 

Dne 10. 5. 2014 jsem měla možnost zúčastnit se jednoho velice zajímavého workshopu s instaxem. A sama za sebe musím říci, že jsem fotoaparátem naprosto uchvácena.

Jedinečným sobotním odpolednem nás provázel profesionální fotograf Petr Klabal a velice milá slečna Romana Marie Jokelová ze společnosti Fujifilm. 
Po krátkém seznámení s fotoaparátem, jsme vyrazili přímo do terénu vybaveni zapůjčenými fotoaparáty Instax a svými mobily pro vyzkoušení Instax share printeru.

Místo, které Petr vybra, bylo stále do kopce a to směrem pod Petřín. Stále jsme stoupali, ale ten výhled byl úchvatný a stál za to.

Na vyhlídce v Petřínských zahradách mě zaujal jeden pán, který si také přišel prohlédnout krásy Prahy. :)

Petr a Romana nám ukázali jak tvořit různé koláže - fotky v obrazech, panoramatické fotky a mnohé další. Díky tomu jsem si z workshopu odnesla nejen pěknou památku, ale především nadšení a nové zkušenosti.

Petr Klabal vystudoval magisterský stupeň na Vysokém učení technickém v Brně a je jasné, že technika je jeho velkým koníčkem. Zajímá se o všechny druhy fotografování a zastává názor, že obrázek vydá za tisíc slov.

I když instantní fotky jsou tak trošku oldschool, získávají si stále větší oblibu i mezi profíky. Jejich kouzlo je ukryto především v zachycení jedinečných momentů, které máte okamžitě a hmatatelně před sebou a neleží vám v PC. Kdo si designově povedený fotoaparát Instax od Fujifilm vyzkouší, ihned podlehne, stejně jako já.

Celé odpoledne bylo zakončené  v příjemné kavárně, kde jsme si všichni po takové krásné procházce oddychli a v klidu si prohlédli fotky, které jsme za celé odpoledne s instaxem vyfotili. U kávy a dortíku jsme měli možnost vytisknout fotografie přímo z mobilního telefonu na InstaxShare.

Je to opravdu tak malá tiskárnička, že se vám vejde v pohodě do kabelky. Práce s ní je velmi snadná a fotky máte během chvilky v ruce. Je potřeba si stáhnou aplikaci, která má v sobě spousty možností jak fotku upravit, různé předlohy a zajímavosti, které se vám budou zamlouvat. Prostě super!

Tak neváhejte a přijďte na chuť instantním fotografiím i vy. Stačí si vybrat a zúčastnit se jednoho ze zajímavých workshopů od Analogue.

 


DEN DĚTÍ V MEGAPIXEL.CZ – ANALOGOVÁ FOTKA PRO NEJMENŠÍ I POKROČILÉ FOTOGRAFY

Zúčastněte se 31.5.2014 dne věnovaného retru - instantní fotce i se svými nejmenšími. V sobotu, před Dnem dětí, se v pražské prodejně Megapixel.cz uskuteční workshop s Instaxem pro začínající dětské fotografy a v odpoledních hodinách se budou moci pokročilejší fotografové zúčastnit bezplatného workshopu s fotografkou Illy Wonka. Akce je určena pro rodiče s dětmi, kteří se aktivně zajímají o focení a svá dítka chtějí vést stejným směrem.
Den analogové fotky v Megapixelu odstartuje v 10 hodin dopoledne a skončí v 18 hodin večer.

Zdroj fotografií: Petr Klabal Photography, Petra Žaludová, fujifilm.eu

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram