Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Proč si to nedáš do kapsy?" - „Protože ji mám zašitou."                                                                                                                                                          

     zdroj: archiv Móda.cz

Ano, i takto může znít konverzace dvou lidí žijících v jednadvacátém století, v době, kdy jsou nám všechny informace světa blíž než kdy jindy, v době, kdy umíme bez problémů pracovat s náročnými technologiemi a vzdělání prý dosahuje nejvyšší úrovně od vzniku lidstva. Nemějte mi to za zlé, jsou samozřejmě důležitější věci, než to, co kdo nosí za oblečení. Ale když už se někdo jednou rozhodne koupit si kus oblečení, který je rafinovaný, dobře šitý a lidé, kteří ho navrhli, mysleli na to, aby se během transportu a zkoušení v obchodě neponičil, měl by si ho alespoň pořádně prohlédnout, než ho vezme prvně ven.

Zahrajeme si módní křížovku. Najděte tři křížky.                                                                                                                                 

  Zdroj: archiv Móda.cz

Je to tak. Na zimních kabátech, oblecích, pouzdrových sukních, a možná nejen tam, můžeme najít falešný šev. Je většinou šitý výraznější nití (na tmavých látkách např. bílou), nit je tažena velice volně, aby se dala lehko odstranit a zpravidla se jedná o jednoduchý steh. Když se oblečení skládá do krabic, věší se v obchodě na ramínka a prochází několika desítkami rukou, může se stát, že se prapodivně zmačká, poškodí nebo natrhne. Oblečení se sešitými rozparky lépe drží tvar na ramínku, ale na člověku dělá přesně opačný efekt. Když si oblečete např. kabát bez rozstřihlých stehů, tak se na vás bude krčit a bude vám bránit v pohybu. Od toho totiž rozparky na oblečení jsou, aby se člověk mohl volně hýbat.

Lovec fashion pohanů to má na českých ulicích obzvlášť  lehké.                                                                                                                            

   Zdroj: archiv Móda.cz

"Not so ready to wear" aneb "ne tak hned k nošení" je malý odkaz na to, že i oblečení z konfekce musíme pořádně zkontrolovat. Kapsy se nezašívají proto, aby v nich člověk nic nenosil (i když některé přecpané kapsy plné peněženek, klíčů, telefonů a kdoví čeho ještě by si také zasloužily propadnout do světa zapomnění), ale proto, aby se jejich okolí nemačkalo, dokud nevisí ve skříni právoplatného majitele. A pánové, štítky na rukávech obleku jsou také určeny k odstřižení. I kdyby tam byl štítek vaší oblíbené značky.

Táto, kde máš ty lístky od tomboly?"                                                                                                                                         

       Zdroj: pinterest.com

Nenechte se mýlit, tento jev se týká mužů i žen, lidí chudých i bohatých, vzdělaných i prostých. Je sice příjemné, že nás něco tak moc spojuje a provází již několik let, ale pojďme se pokusit napojit naše energie, chytněme se všichni za ruce a vyžeňme toho ďábla ven. Neodlepené cedulky na podrážkách bot a kravata nasazovaná pouhým povolováním a utahováním kdysi mámou zavázaného uzlu jsou na řadě na příští seanci.

.

zdroj: Pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram