Začalo to vlastními šaty na svatbu, dnes je Monika Srovnalová oblíbenou krejčovou

Začalo to vlastními šaty na svatbu, dnes je Monika Srovnalová oblíbenou krejčovou

Vše začalo snem o tom, ušít si vlastní svatební šaty. Jako vyučená dámská krejčová věděla Monika Srovnalová, jak na to a výsledek se skutečně líbil. Zrodila se myšlenka šít šaty nevěstám na míru.

 foto: se svolením Moniky Srovnalové

Z malé dílničky s jedním šicím strojem v jedné místnosti doma se po roce stěhovala do vedlejší vesnice, kde si otevřela vlastní ateliér i s šicí dílnou. Nečekala zázraky na počkání, ale nevěstám se její práce líbila a brzy měla hodně objednávek. V letech 2018 a 2019 získala ocenění Podnikavá žena roku. Po čase, když se jí narodil syn, zatoužila mít ateliér opět doma, ve vesničce v blízkosti Olomouce. Tentokrát však mnohem větší i s šicí dílnou a zvlášť šatnou na oblékání. Tento sen ji vyplnil její manžel, který ji během jednoho roku vše postavil.

„Moje práce je také mým velkým koníčkem. Celý proces od první schůzky s nevěstou si nejen já, ale i mé zákaznice užíváme. Někdy probereme šaty během 10 minut a další hodinu jen prosedíme povídáním. Za ty roky už jsem slyšela spoustu příhod a vím, čemu se na svatbě vyvarovat, koho doporučit atd., takže jsou nevěsty rády, že si o tom mají s kým popovídat,“ říká Monika Srovnalová.

Návštěvu v ateliéru u Moniky zákaznice rády přirovnávají k návštěvě psychologa, právě díky otevřenosti jeho majitelky a spokojenosti, se kterou zákaznice odchází.

 foto: se svolením Moniky Srovnalové

„Díky tomu poznám, jakou mají nevěsty povahu a ušiji jim šaty nejen na míru, ale i na duši. To ony jsou pro mě velkou inspirací, ráda poznávám jejich styl a v čem se cítí nejlépe. Když poté nevěsty odchází, vždy říkají, že už si ani nedokážou představit, že by měly jiné svatební šaty, než ty ode mě. Se spoustou z nich jsem neustále v kontaktu a že jich je,“ směje se jednatřicetiletá Monika Srovnalová.

Do šatů oblékla již 83 nevěst a ne zřídka od svých zákaznic dostává dárky ze svatebních cest, jako poděkování za její práci. Svatební šaty na míru šije každé nevěstě, proto u ní nenajdete žádné šaty, které by byly stejné. Ráda používá různé krajky, kombinace barev či délky. Z jejího ateliéru však vychází i šaty na společenské události, jako jsou plesy či jiné večerní akce.

„Hodně nevěst chce šaty využít i po svatbě, takže vymýšlíme, jak je předělám, aby měly další využití,“ hodnotí další udržitelnost autorka šatů. S jasnou představou podle ní přijde asi polovina nevěst. Její snem je, aby svatební šaty zářily na titulkách časopisů, nebo aby je ve svůj svatební den oblékla nějaká známá osobnost. Tento sen se jí napůl splnil díky projektu Honzy Kvardy s názvem Princezny pomáhají, kde několik osobností obléklo její šaty. Fotografie z tohoto projektu se poté vydražily na charitativním večeru pro nadaci Pink Bubble.

Na závěr Monika Srovnálková naznačila, že připravuje na příští rok nový projekt, ze kterého budou nadšené nejenom nevěsty, pro které tak rozšíří svou nabídku a usnadní jejich rozhodování.

 foto: se svolením Moniky Srovnalové

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram