Začněte nosit vintage oblečení! Poradíme jak

Začněte nosit vintage oblečení! Poradíme jak

Není nic hezčího, než když se vrhnete do tvořivosti a sebevyjádření vlastního ducha, tedy mluvíme-li o módním směru. Vintage sice nabízí jen tenkou hranici mezi realitou a teatrálností, dá se však lehce vybalancovat a pak budete vypadat fantasticky.  

Připravili jsme pro vás pět tipů, jak se oblékat podle vintage stylu, který vám usnadní rozhodování o jednotlivých kombinací. A věřte, že se v nich budete cítit pohodlně a příjemně. Což je vlastně tím nejdůležitějším bodem ze všech.

Vybírejte současné trendy

Pravdou totiž je, že většina moderních návrhářů i módních domů čerpá inspiraci z archivů historických oděvů, které se v určitých smyčkách neustále opakují. To znamená, že i současná móda je vlastně určitou reinterpretací módních stylů z minulosti, proto má velmi blízko k tomu, abychom v nich našli vintage střihy či vzory. Najděte si proto jeden kousek, který vám bude připadat vhodný, a nemusíte se bát, že byste s ním šlápla vedle.

Vlasy a make-up

K vintage stylu rozhodně patří drdol vyčesaný nahoru na temeno hlavy. K tomu jednoduchý make-up s kouřovými stíny. Vlastně vintage nevybízí k ničemu složitému nebo přespříliš komplikovanému. Jde o přirozenost, jemný styl a elegantní vkus.

Moderní doplňky

Moderní obuv, kabelka i sluneční brýle jsou přesně tím, co například k vintage šatům můžete nosit. Nemusíte tedy nakupovat horem spodem vše, co se vám jen vintage stylem zaleskne, právě naopak. Skvěle využijete mnoho věcí, které máte doma. Celkový vzhled podtrhnete tím, když zvolíte doplňky v barvě, která je i na oděvu. Nebo pak můžete sáhnout po černé klasice, která nikdy nezklame.


 

Mixujte

Opravdu, nebojte se toho. Vintage halenka s roztrhanými džíny a mikinou na zip bude tím pravým ořechovým, jak můžete začít. Máte strach, že to bude působit šíleně? Právě naopak! A vy si tak postupně usnadníte volbu jednotlivých vintage kombinací.

Zaměřte se na nadčasovost

Je jedno, jestli sukně pochází z padesátých let zatímco halenka ze sedmdesátých. Kombinujte různé éry vintage oblečení a dodáte mu jedinečnost a vytříbený vkus. Jako třešničkou na dortu bude to, že vás tohle míchání jednotlivých období bude bavit, je to totiž vzrušující!

Ruku na srdce, těchto pět bodů je jen velmi okrajových a základních. Protože právě vintage styl si můžete udělat podle vlastní fantazie naprosto nekonečný. Zapomeňte na pocit, že jste teatrální, vše co vyberete a zkombinujete, bude originální a jedinečné. Prohledejte šatník mamince, babičce nebo zajděte do sekáče. Tam totiž takových úlovků najdete spoustu a za pár korun. Bonusem pro vás bude pocit, že pomáháte životnímu prostředí, když módu znovu a znovu točíte dokola.

pinterest.com

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram