Zamilujte si vlak Louis Vuitton – jede do stanice „fashion“ a jeho výpravčím je Marc Jacobs!

Zamilujte si vlak Louis Vuitton – jede do stanice „fashion“ a jeho výpravčím je Marc Jacobs!

Fantazie Marca Jacobse pro módní přehlídku kolekce podzim/zima 2012-2013 

Prvním překvapením Louis Vuitton kolekce pro podzim 2012/2013 je nová „áčková“ silueta. Vytváří výrazně prodlouženou linii, která ? a to i vmnoha případech, kdy kabát byl vrstven přes sukni a sukně dále ještě přes kalhoty si zachovala svoji eleganci a lehkost. Dalším motivem je luxusní zdobnost, která se skaždým dalším modelem ještě stupňovala.

Dokonale propracované detaily opět ukázaly mistrné savoir-faire ateliérů Louis Vuitton, a schopnost značky přetvářet i ty nejběžnější kousky oblečení do neobyčejných objektů touhy, jako například u tvídového kabátu, do jehož vlněného materiálu byly vetkány blyštivé, vánoční řetězy připomínající celuloidové pásky. Tón přehlídky Louis Vuitton udal hned první model, který se vydal na molo: vlněný kabát přes sukni v délce do půli lýtek, která byla sama přes úzké kalhoty, celý ansámbl v elegantní barvě velbloudí srsti. Úzká ramena a rukávy kabátu tvořily protipól velkým kulatým klopám a bižuterním knoflíkům, které připomínaly typické kvítky Monogram. Bižuterní prvky v kolekci převážně nahrazovaly šperky.

Další „ikona“ Louis Vuitton, vzor Damier, se objevil ve vší diskrétnosti na očkové sukni a korzetové tunice, jejíž empírový střih přitáhl oko ke krku a dekoltu, a patchwork matné a lesklé kůže, kde každý čtverec byl spojen bižuterními kameny s černými korálky, působil, že drží pohromadě úplně bez švů. Několik kostýmů zručně tkaného brokátu s klopami z vlasové „pony“ kůže a v barevné paletě růžové, hořčicové a hnědé velbloudí srsti, připomnělo sedmdesátá léta.

Jiné modely Louis Vuitton se spolehly na odvážný károvaný vzor z napodobeniny pony kůže aplikované na shetlandskou vlnu a vyšitý kameny a flitry. Kontrast mezi jednoduchostí siluety Louis Vuitton a složitostí vzorů vyšrouboval holografický efekt z flitrů ve tvaru listů nebo geometrických obrazců, který se objevil na tunikách, šatech a kabátech s klopami ze shetlandské vlny či s rukávy z pštrosí kůže. Pštrosí kůže byla vyleštěná do neobvykle vysokého lesku a byla nosným prvkem závěrečných modelů přehlídky.

Přehlídku Louis Vuitton definitivně uzavřel dramatický černý kabát z pštrosí kůže přehozené ležérně přes dlouhé šaty z lesklého, flitry pošitého tvídového tylu. Louis Vuitton představil vlak s nejkrásnějšími pasažérkami světa – z jeho „fashion“ vlaku vystoupilo 47 modelek. Již tak prodloužená silueta byla v nové kolekci Louis Vuitton ještě zvýrazněna vysokými klobouky z plsti či pony kůže, které pro přehlídku vytvořil výborný kloboučník Stephen Jones, na straně jedné, a nebetyčně vysoké podpatky bot inspirovaných dívčími lodičkami spáskem přes nárt nebo tradičními pánskými oxfordkami. Bez ohledu na materiál - kůže krokodýla, pštrosa nebo teletina, jejich proporce nabíraly extrémních délek. Měly useknutou špičku, která byla v některých případech ještě zvýrazněna kontrastem barev. Úzké pásky se připínají velkými kulatými či bižuterními knoflíky, které se objevily již na oblečení, a lesklé průhledné podpatky kontrastují s matnou kůží.

Mezi dalšími doplňky Louis Vuitton se objevily dlouhé rukavice s bižuterními knoflíčky ze dvou barev kůže nebo patinované jehnětiny a sluneční brýle s velkými kulatými plastovými obroučkami v odvážných barvách nebo se štrasovou dekorací. Mezi skutečné hvězdy kolekce Louis Vuitton však patřily kabelky - a samozřejmě i styloví portýři v bílých rukavičkách, kteří následovali každou krásnou cestovatelkou v uctivé vzdálenosti. Tradiční krabice na klobouky Louis Vuitton se objevily tentokrát v provedení z luxusní krokodýlí kůže. Ale to nebylo vše - bylo kvidění mnoho dalších zavazadel, která - v duchu tradice značky, slouží k přepravě těch největších pokladů svých majitelek. Například kufřík Louis Vuitton, jehož čisté linie zrcadlily jednoduchou siluetu oblečení, se představil v leštěné pštrosí kůži nebo patchworkovém vzoru Damier, zatímco prostorná kabela a reinterpretovaná kabelka Speedy se pochlubily vzorem. Monogram z flitrů na vlněném materiálu nebo leopardím vzorem Stephena Sprouse na kožešině. Plátno Monogram na novodobé „doktorské“ brašně Louis Vuitton s velkou sponou se dočkalo olemování z krokodýlí kůže. Tento nový prvek lehce vykukoval z dlouhého, barveného vlasu kozí kůže na malé čtvercové kabelce.

 

Zdroj obrázků: kolekce Louis Vuitton podzim/zima 2012/13, Style.com, Google.com Zdroj informací: MMH Polo, Louis Vuitton

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram