Zamilujte si znovu sedmdesátky! Jaké trendy se vrací na scénu?

Zamilujte si znovu sedmdesátky! Jaké trendy se vrací na scénu?

Návrháři se rozhodli znovu oživit módní svět a vytvořili několik ikonických kousků, které zažily největší slávu v sedmdesátých letech. Disko éra plná metalických odstínů, zvonových kalhot nebo boho halenek je zpět v plné síle. 

Horečka sobotní noci

Dnes již kultovní snímek Horečka sobotní noci z roku 1977 s hercem Johnem Travoltou nabízí pestrou škálu módních trendů. Jeden z nich se ve veliké míře vrací zpět a je to extravagantní špičatý límec, který nosila ve snímku i Travoltova postava. Působí sice maskulinním dojmem, ale se správným výběrem saka, halenky a kalhot ho mohou bez problémů nosit i ženy. 


Zdroj: Pinterest

Kalhotový oblek

Kalhotové kostýmky jsou trendy již několik sezon a výjimkou není ani jaro a léto 2020. Už Bianca Jagger v sedmdesátých letech věděla, jak ženám tento styl sluší, a proto se nebála experimentovat a nastylizovat se do bílých kalhot a stejně barevného saka. Tento trend se v posledních letech zalíbil řadě celebrit a je možné se s jednobarevným kalhotovým kostýmkem setkat i na různých módních událostech. Místo zemitých odstínů ale můžete vyzkoušet barevnější a hravější verze, když je jaro. 


Zdroj: Pinterest

Zvonové kalhoty

Ještě donedávna je mnoho žen považovalo za něco, co by si na sebe už nikdy v životě neoblékly. Řeč je o zvonových kalhotách, které svou slávu zažily nejen v šedesátých a sedmdesátých letech, ale i na počátku nového milénia. Ačkoliv v té době se nosily tyto typy kalhot na úrovni boků, v současnosti je ženy nosí spíše do pasu. Opticky prodlouží nohy a se správným výběrem vrchního topu a doplňků vypadají vkusně. 


Zdroj: Pinterest

Boho halenky

Romantické a ženské halenky v boho stylu vlastně nikdy zcela nezmizely z módního světa. Jen nebyly tak viditelné. To se ale mění, protože návrháři i módní řetězce vytvářejí tyto volné topy a halenky v enormním množství. Nejlepší je, že tento styl mohou nosit jak mladé slečny, tak i vyzrálé ženy. 


Zdroj: Pinterest

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram