Zdravé stravování není otázkou trendu, ale onemocnění

Zdravé stravování není otázkou trendu, ale onemocnění

Průmyslově zpracované potraviny, mléko, pečivo či rafinované cukry mizí z jídelníčku mnohým z nás. Do jaké míry jsou bezlaktózové, bezlepkové, Low Carb či eliminační diety trendem a do jaké zdravotní záležitostí?

Foto: silviarita z Pixabay 

Trh se rychle přizpůsobuje potřebám zákazníků, a tak jsou dnes dostupné potraviny vyznávající zdravotní životní styl. Ovšem není to jen trendem z oblasti gastronomie či ochrany životního prostředí a zvířat, ale především jde o nárůst zdravotních obtíží spojených s trávicím traktem. Nadmíra stresu ze zrychlené doby přispívá nejen k zažívacím problémům, ale také k nepříjemnému onemocnění jako je cukrovka 2. typu. Týká se tento problém i vás? Nebojte se, máme pro vás řešení! Jaké? To se dozvíte v následujících řádcích.

Přihlaste se do studie a zlepšete svůj stav

Cukrovka 2. typu je nepříjemným onemocněním, které může postihnout kohokoliv a kdykoliv. Roli hrají obecné rizikové faktory i dědičnost. Jak cukrovka vzniká a co jsou aktuálně využívané možnosti léčby? Seznamte se také s možností přispět do studie a zlepšit svůj stav.

Aktuální možnosti léčby zákeřné cukrovky 2. typu

V léčbě cukrovky 2. typu figuruje hlavně úprava životního stylu. Stále se však v hojné míře předepisují léky ve formě tablet. Pokud tyto dvě varianty selžou, přichází na řadu užívání inzulinu a jeho doplňování do organismu pro udržení hladiny cukru v krvi v přijatelných mezích.

Foto: Arek Socha z Pixabay 

Jak cukrovka vzniká a na co si dát pozor?

Velkou nevýhodou cukrovky 2. typu je fakt, že se může rozvinout v jakémkoliv věku. Po nenápadném začátku se mohou začít objevovat typické potíže. Z určité části je cukrovka 2. typu dědičná. V případě, že máte predispozice pro její rozvoj, je velmi důležité dbát na správnou životosprávu. Rizikovým faktorem je však hlavně nadváha, špatné stravovací návyky, nadmíra stresu a nedostatek pohybu. Pokud si dáte na tyto věci pozor, můžete výrazně snížit riziko, že cukrovku dostanete. A pokud by se tak přeci jen stalo a cukrovka se u vás projeví, dobrou zprávou je, že je léčitelná. Právě nové možnosti léčby a výrazného zlepšení potíží má za cíl zkoumat nová studie.

Staňte se dobrovolníkem a pomozte sobě i ostatním

Přihlaste se do nově probíhající 3 - 4měsíční studie pod vedením MUDr. Hany Krejčí a ve spolupráci s krabičkovou dietou Nutric Bistro. Svou účastí ve studii můžete zlepšit svůj zdravotní stav, a navíc poskytnete cenná data pro další výzkumy. V ideálním případě by mělo dojít k vyléčení či výraznému zlepšení stavu, což rozhodně stojí za zkoušku. Navíc si vyzkoušíte nízkosacharidové stravování (neboli lowcarb) se vším všudy. Vedlejším bonusem tak může být i ztráta přebytečných kilogramů.

Více informací a přihlášku najdete na stránce Nutric Bistra o klinické studii Remise cukrovky 2. typu.

Foto: marijana1 z Pixabay

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram