Živý kolagen – ochranný štít proti stárnutí

Živý kolagen – ochranný štít proti stárnutí

Objevují se vám vrásky více než doposud, začínají se dělat pimentové skvrny, vaše pokožka ztrácí elasticitu a o hydrataci ani nemluvíme? Pak je jasné, že vaše pleť trpí nedostatkem kolagenu. Jak jí navrátit zpátky mladistvý vzhled? Poradíme vám! 

Co je to vlastně kolagen? 

Kolagen je bílkovina, která se nachází v celém našem těle. Najdete ho v kostech, v pokožce, v zubech ale i ve střevech. Právě díky kolagenu je naše pokožka hezky pevná a odolná. Takže většina z nás o něm nemá nejmenší tušení do té doby, než se začnou projevovat první známky stárnutí, protože si jej naše pleť dokáže vyprodukovat sama a my tak nemusíme nic řešit. Jenže s postupem věku produkce kolagenu v našem těle klesá. Ve věku mezi kolem pětadvaceti je to jedno procento ročně, bohužel s přibývajícím věkem se však procento rapidně zvyšuje a kolem osmdesátého roku života už tělo produkuje o 75 % kolagenu méně, než tomu bylo ve dvaceti. A to nemluvíme o tom, že ztrátě kolagenu ještě nahráváme třeba kouřením, špatnou životosprávou i nedostatkem vitaminu C, který je pro tvorbu kolagenu nezbytný. V dnešní uspěchané době je důležité vědět, že i stres a nemoci odbourávají tělesný kolagen. 

Když chybí kolagen 

Když je kolagenu nedostatek, stále častěji se ozývají klouby, objevuje se více vrásek, pokožka mnohem rychleji stárne, vysušuje se a ztrácí na vitalitě, pevnosti, hebkosti a elasticitě. Proto je dobré tvorbu kolagenu podpořit třeba tím, že budete svou pleť chránit před sluncem i proti nepříznivým vlivům zimním počasí, nastavíte si zdravý jídelníček a omezíte cukry a bílou mouku.   Naštěstí pro nás můžete kolagen také doplnit a to jak vnitřně, tedy v podobě kolagenových kapslí pro krásnou pleť pružné tělo, ohebné klouby a zdravé vlasy a nehty, tak zvenku, kdy sáhnete po kolagenových produktech. Jeden takový jsme vyzkoušeli i my. 

Živý kolagen nové generace – super pomocník

Doplnit kolagen můžete třeba pomocí Přírodního kolagenu Inventia FACE s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem. Jde o živý přírodní kolagen v podobě hydrátu, který je vhodný doslova pro každou pleť – mladou, stárnoucí, unavenou, mastnou i suchou a hodí se i pro pleť citlivou. Nedělá rozdíly mezi pletí mužskou a ženskou a hodí se jak na oblast obličeje, tak i na krk, dekolt a nemusíte se bát jej aplikovat ani na oční okolí. Při pravidelném používání nastartuje v pleti regenerační a stimulující procesy a vy se tak můžete těšit na pořádné omlazení. 

Zdroj: nezestarni.cz

 

Jak jej používat? 

Nanáší se na vyčištěnou a pleť ještě předtím, než aplikujete pleťový krém a make-up. Ideálně aplikujte vždy ráno a večer malé množství gelu, které jemně vklepejte do zvlhčené pokožky. Po vstřebání naneste oblíbený denní nebo noční krém, případně můžete v synergii vyzkoušet kosmetiku s živým kolagenem. Gel je vhodný také pro použití s galvanickou žehličkou na vrásky. 

Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat 

Při pravidelném používání živý kolagen nejenže zabraňuje tvorbě vrásek, ale také stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu. V zrcadle pak jistě zaznamenáte celkové omlazení, pleť je hydratovaná, jemná, vyživená a vrátí se jí pružnost. Oceníte také zesvětlení pigmentových skvrn a sjednocení tónu pleti. Na pokožce vytvoří ochranný film, který zabraňuje dehydrataci. Dokáže zmírnit i projevy akné, ulevit citlivé ekzematické pokožce, hodí se i jako první pomoc při holení, depilaci, případně po nadměrném slunění nebo ke zjemnění zhojených jizev. A pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, pak byste měli vědět, že Přírodní kolagen Inventia® FACE je biologicky aktivní, hypoalergenní, bez parabenů a jiných konzervantů.  Je vhodný jednak k nadstandardní domácí péči, ale je velmi oblíbený a používají jej také k profesionálnímu ošetření v kosmetických salónech. Nejmenší balení 50 ml vystačí zhruba na 2,5 měsíce. Tak co říkáte? To stojí za vyzkoušení, že?   

Zdroj: nezestarni.cz

 

Originální produkty s živým kolagenem a přírodní vitaminy koupíte v e-shopu dovozce na www.nezestarni.cz

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram