Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

S příchodem nového roku přichází i nová sezona společenských plesů. Každá žena se chce v onen večer cítit ryze žensky, půvabně a být obdivovaná jako Popelka na bále. Co vás ale spolehlivě promění v pravou dámu? Dlouhé večerní šaty! Protože pokud na sebe oblékáme šaty, ať už na společenskou událost, večírek či do práce, vybíráme si většinou takové, které jsou krátkého či ¾ střihu. Maxi délka sukně krásně okopíruje váš pohyb, který ho přetváří na ladný, jako byste pluly po vodě jako křehká éterická bytost. Tak vyjděte na svou událost roku s noblesou a elegancí!

Výběrem šatů se nechte inspirovat z českých dílen talentovaných návrhářů. A jaké stojí za zmínku? Pojďte se podívat s námi.

Ženská linie

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti spočívá síla. Pokud si nepotrpíte na rozměrné sukně, vsaďte na jednoduchý střih obepínající vaše ženské křivky. Elastické šaty z dílny Denisy Dovalové nevynikají jen krásou, ale také praktičností v podobě různých variant nošení. Možností variabilního vázání je nespočet, a tak pokaždé, co šaty vynosíte, budete mít na sobě stejné a jiné zároveň. Denisa tím dokazuje, že móda je opravdu hrou. A pokud si chcete zahrát na romantickou mořskou vílu, šaty od návrhářského dua Jaroslavy a Dominiky Sedláčkové, vás v ní promění. My jsme si oblíbili dlouhé bílé na špagetových ramínkách s ruční barevnou výšivkou v lemu.

Lehké jako pírko

Zahalte se do zeleného hedvábí od české designérky Lucie Komárkové. Dlouhé večerní dominují hlubokým výstřihem na zádech. Jemné provedení se špagetovými ramínky zvolila také Sandra Švédová. Šaty ze svatební kolekce FAKE RULES dokazují, že jsou určeny nejen na svatby, ale pro každou výjimečnou událost. Pokud se cítíte komfortněji, když nemáte odhalená záda či ruce, róba z dílny sourozenců Ponerových je přesně pro vás. Dlouhé rukávy, výstřih do V a zavinovací střih zdůrazní vaše křivky, a naopak potlačí vše, co chcete skrýt.  

V hlavní roli transparentnost

Transparentní materiály jsou žhavým trendem již od minulého roku. Od kabelek, topů, halenek až po šaty. Jste-li odvážná a ráda provokujete okolí, průhledné šaty jsou sázka na jistotu. Můžete si pod ně vzít krajkové body či minišaty, čímž si opět pohráváme s nesčetnou variabilitou. Naše oblíbené jsou od návrháře Jiřího Kalfaře, které vynesla na filmovém festivalu topmodelka Denisa Dvořáková. Krémová vznešenost s křišťály Preciosa v pase a na zápěstí s volánovými rukávy a květinovou nášivkou jsou ryze mistrovským dílem. Jako bohyně se budete cítit také v ušlechtilé okázalosti od designérky Petry Balvínové, které byly představeny loňský rok na Pražském hradě v Lobkowiczovém paláci při pražském týdnu módy.

Dominantní sukně

A něco pro příznivce šatů s bohatou sukní! Obě róby od přední české návrhářky Beaty Rajské vychází z kolekce Woman Icon 2020. Designérka se inspirovala ikonickými ženami 50. – 70. let, které v začátcích své kariéry nebyly „prvoplánové krásky“, jak říká designérka, ale byly přesvědčivé tím, že zůstaly samy sebou.

Foto: archiv značek; pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram