Značka Imreczeova pro podzim 2017 hledala inspiraci ve světě samurajů

Značka Imreczeova pro podzim 2017 hledala inspiraci ve světě samurajů

Monochromatické odstíny modré, bílé, šedé a černé v podobě mnoha zpracování dlouhých plášťů, kabátků a podzimních kompletů přinesla čtvrtý den na MBPFW Zdeňka Imreczeová. Inspiraci hledala ve světě samurajů.  

Již od roku 2007 můžeme značku IMRECZEOVA pozorovat v rámci limitovaných kolekcí dámské módy. Nejednou získala návrhářka nominaci na Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku i další prestižní ocenění. Nyní nám představila svou kolekci MON pro podzim/zimu 2017-2018.

IMRECZEOVA se všeobecně zabývá jednoduchým konceptem, neformální elegancí i avantgardním přesahem. Proto nás nepřekvapilo opakovaně zvolené monochromatické pojetí oděvů. Návrhářka spojila propracované detaily ve formě prošívání s čistou linií modelů. Jedním z hlavním motivů kolekce je samurajský MON, který představuje rodový znak, podobně jako se v Evropě používají šlechtické erby.

„Zvolila jsem MON ve tvaru stylizované a geometrizované chryzantémy, kterou v Japonsku historicky mohl používat pouze císař nebo jeho rodina. Na modelech v kolekci se uplatňuje v redukované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Tradiční oděv japonských samurajů jsem odlehčila a postavila do konfrontace s klasickým současným kusem oblečení – pánskou košilí,“ řekla o své tvorbě návrhářka. Líbí se nám, že tentokrát myslela čistě na ženskou siluetu, která v kabátcích, sukních, halenkách i plédech krásně vynikne. Zpevnění a zesílení části oděvů rounem umožnilo návrhářce pracovat s objemem a plasticitou a zároveň tím prošívání získalo na hloubce. Z materiálů pak Imreczeová použila hedvábí, vlnu, kůži, viskózu a jemný mikrošusťák. V rámci přehlídky na pražském týdnu módy kolekci mimo jiné vynesla i vítězka soutěže Czechoslovak TopModel 2016 Tereza Huberová.

mbpfw.com

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram