Značka Pantone určila novou barvu pro rok 2023, která nám dodá sílu i optimismum

Značka Pantone určila novou barvu pro rok 2023, která nám dodá sílu i optimismum

Nový rok, nová barva. Alespoň tak to traduje společnost Pantone. A tak ani rok 2023 není výjimkou a bude nás provázet v odstínu Viva Magenta.

Veri Peri necháváme za sebou a rokem 2023 nás bude oficiálně provázet odstín Viva Magenta, který společnost Pantone popisuje jako „karmínově červený tón, který představuje rovnováhu mezi teplým a chladným.“

Výrazný odstín červené znázorňuje sílu a vitalitu potřebnou k vytvoření pozitivnější budoucnosti. Původ barvy Viva Magenta je založen na přírodě s elektrizujícím odstínem, který najdeme v rozmanitosti našeho světa.

Je to 23 let, kdy se institut Pantone vydal cestou výběru roční barvy. Každý rok tak vnímá módní, ekonomické, ale také politické či environmentální aspekty, a tak právě pro letošní rok zohlednil nápor a výzvy, kterým museli lidé v posledních letech čelit.

„Vybrali jsme si tuto barvu, protože jsme cítili, že je to nekonvenční odstín pro nekonvenční dobu, něco, co by nám mohlo představit novou vizi,“ řekla TIME Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka institutu a dodává, že Viva Magenta sděluje sílu, nikoli agresivním, ale právě asertivním způsobem. „Je to barva, která opravdu vibruje s elánem a energií, která demonstruje nový signál síly, což je něco, co všichni potřebujeme pro optimističtější budoucnost,“ zakončuje Eiseman svou myšlenku o vzniku nového odstínu. 

Inspiraci pro Viva Magenta rozhodně hledejte v přírodě, máme na mysli barviva z přírody, která se používají na látky i papír, aby dostaly sytý červený odstín. Objevujte všude kolem sebe svého ducha a prozkoumávejte tento dynamický svět s radostí a optimismem. Společnost Pantone sice novou barvu oznámila teprve v prosinci, ale obchodníci na ni reflektují rychle a brzy tak budou k dostání jedinečné módní kousky a doplňky v odstínu Viva Magenta. 

se svolením Pantone

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram