Znáte tajemství barev, které vydrží?

Znáte tajemství barev, které vydrží?

Otisky rtěnky na skleničce, na oblečení nebo dokonce na zubech? Lak na nehty, který se začne olupovat už druhý den? To vše jsou důvody, proč k nejprodávanějším produktům v dekorativní kosmetice patří ty dlouhotrvající.  V čem spočívá jejich tajemství?

Na rty ideálně ve dvou krocích

Dlouhotrvající rtěnky jsou oblíbenou volbou při líčení na běžný den i na speciální příležitosti. Často však znamenají kompromis mezi výdrží a pocitem komfortu, který jim právě dlouhá výdrž často ubírá. Vysoký podíl barevných pigmentů má totiž přirozenou tendenci vysušovat rty, proto se do receptur dlouhotrvajících rtěnek přidávají i různé hygroskopické složky. Tyto látky na sebe váží vodu, a tím tak mohou absorbovat i vlhkost ze samotných rtů. I proto je z hlediska komfortu používání a nošení pro mnohé ženy jednoznačným favoritem tzv. dvoufázová barva na rty. Ta má kromě vysokopigmentované složky i transparentní vrchní vrstvu s obsahem tzn. polymerových filmů, které brání úniku vlhkosti z pokožky rtů. 

TIP: 16-hodinová rtěnka ve 3 nových odstínech

Barva, která vydrží, a přitom nevysouší rty, je kombinace, kterou ocení každá žena. Dvoufázová barva od Dermacol vydrží na rtech až 16 hodin a tajemství jejího úspěchu spočívá ve vysokém obsahu pigmentů a rychloschnoucí krémové textuře, která dokonale přilne ke rtům.  O dobrý pocit v průběhu celého dne se stará krémový lesk s obsahem vysoce kvalitních olejů, včelího vosku a vitamínu E. Rty tak dostanou ve dvou krocích vše, co potřebují – zářivou barvu i intenzivní péči, díky které se nevysuší.  Aktuálně do palety těchto ikonických rtěnek přibyly  3 nové odstíny růžové – 37, 38 a 39, čímž se celková nabídka rozšířila na 23 odstínů.  

16H dlouhotrvající dvoufázová barva na rty a lesk 2 v 1, Dermacol – 249 Kč

Manikúra jako ze salónu

Pěstěné nehty na rukách i nohách jsou must-have každého léta. Pokud nechcete pravidelně trávit čas tzv. gel-lak manikúrou, kterou je zapotřebí vytvrdit pod UV lampou, vhodným řešením jsou dlouhotrvající laky. Jejich výhodou je i to, že barvu můžete měnit podle nálady a bez toho, abyste hledali termín v salónu. V čem se dlouhotrvající lak odlišuje od běžného? Ve své nejjednodušší formě se lak na nehty vyrábí kombinací polymerů (živic), rozpouštědel a barevných pigmentů. Rozpouštědla se při nanášení laku na nehty odpaří, takže na nehtu zůstanou jen polymery, které drží na místě a vytvářejí leský povrch. Slabou stránkou běžných laků je olupování, proto se odolnost dlouhotrvajících laků zvyšuje přidáním malého množství speciálních přísad na zvýšení pružnosti polymerů.  

TIP: 5 Day Stay ve 3 nových odstínech

Lak na nehty 5 Day Stay od Dermacol obsahuje vysokou koncentraci pigmentů pro vynikající krytí a unikátní živice, které prodlužují trvanlivost laku a zvyšují jeho lesk. Klinický test potvrdil, že na nehtech vydrží perfektní po celých 5 dní bez podlaku a ochranného top coatu. Lak se lehce a rovnoměrně nanáší a ihned pod aplikaci dodá nehtům úžasný lesk, který neztrácí intenzitu po celou dobu nošení. UV filtr zabraňuje vyblednutí a zažloutnutí barvy. Aktuálně do nabídky přibyly tři nové odstíny Mermaid White, Coral Island a Star Fish, celkem tedy tato řada nabízí  30 odstínů nádherných a zářivých barev.

 Dlouhotrvající lak na nehty  5 Day Stay, Dermacol – 99 Kč

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram