Zumba se cvičí i tančí – je to totiž dokonalá kombinace latinskoamerického tance a aerobiku!

Zumba se cvičí i tančí – je to totiž dokonalá kombinace latinskoamerického tance a aerobiku!

Legrace, zábava a nikdy nekončící show 

Historka, jak vznikla Zumba, obletěla již celý svět. Alberto „Beto“ Perez, kolumbijský instruktor aerobicu, si jednoho dne na svou hodinu zapomněl všechnu muziku pro následující lekci. Jelikož je však latinskoamerický temperament pověstný, není divu, že se v repertoáru, který měl Alberto po ruce, objevila taneční muzika. Proto s hrající hudbou začal kombinovat kroky aerobicu. Po skončení lekce měl takový ohlas, že lekce musel mnohokrát opakovat.

Proto poté začal uvažovat o komercializaci nově vzniklého „tance“ a jeho rozšíření do více částí Ameriky. Trvalo však dlouho, než se mu podařilo ono cvičení prosadit a dostat do povědomí většího množství populace, a tak se narodila Zumba, neboli přesněji Zumba®, jelikož je Zumba také chráněnou ochrannou známkou tanečního fitness cvičebního programu.

Právě kombinace latinskoamerické hudby společně s jednoduchými kroky dělá Zumbu tak atraktivní. Není potřeba se učit jednotlivé kroky. Také nevadí, když na hodinu přijdete v průběhu roku, vždy se naučíte něco nového, jednoduchého, u čeho se můžete pobavit, zasmát se a uvolnit od každodenního stresu. Zkrátka a dobře, pokud chcete zažít zábavu, je Zumba® tím pravým kořením.

Zřejmě každý však zaznamenal boom tohoto druhu cvičení i u nás. I když se v Evropě, na Slovensku i v Čechách tančí Zumba již delší dobu, největší trhák přišel před dvěma lety, kdy netančit a nechodit na lekci Zumby bylo téměř rovné společenskému faux-pas.. Díky tomu se zároveň zvedla poptávka po instruktorech a téměř každý instruktor aerobicu si udělal specializaci i na Zumba®.

Ovšem ne všechno trvá věčně a i v současné době můžeme pozorovat ubývající počty lekcí v jednotlivých fitness- centrech. Což je trochu škoda. Nicméně, podle odvěké pravdy víme, že kvalita vítězí nad kvantitou. U Zumba® je tomu zrovna tak, jelikož poptávka po zkušených a kvalitních trenérech a instruktorech cvičení je stále velká. Proto mají někteří lektoři své hodiny stále plně obsazené a klientelu jako před dvěma lety. Proto mohu jednoduše doporučit, pokud jste Zumbu zkusili pouze jednou a nesplnila vaše očekávání, neváhejte a zajděte k jinému instruktorovi ještě jednou. Ne všem totiž sedí stejný styl a u tohoto cvičení je tomu zrovna tak. Někteří lektoři jsou „odkojeni“ aerobicem, někteří latinsko-americkými tanci, někteří tíhnou ke stylu street dance a podobně. Je jen na vás objevit svůj styl a žánr, který vám je nejbližší.

Co si přinést s sebou na lekci Zumba?
Na lekci Zumba si vezměte nejlépe běžecké tenisky, kalhoty a tílko. Běžecké tenisky jsou důležité, jelikož se setkáte s četnými poskoky, skoky a i běháním. Noha potřebuje být zpevněná, avšak v částečně prodyšné vrstvě. Nezapomeňte také na ručník a pití, bez těchto dvou věcí si budete po pár minutách připadat jako v tropickém pralese.

 

Zdroj obrázků: Fotolia

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram