dnes je 02.07.2016 a svátek má Patricie

Coco Chanel v podání Kristen Stewart

Jedenáctiminutové video Karla Lagerfelda přináší novou Coco Chanel. Je jí Kristen Stewart.

Oblíbenkyně samotné hlavy módního domu Chanel, Kristen Stewart se objevila v krátkém snímku, jako hlavní hvězda. Nahradila tak Geraldine Chaplin, která se sice na videu objevila také, avšak ne v hlavní roli. Lagerfeld má totiž pro Kristen velkou slabost a tak ani ona tuto náklonnost nezanedbává a pravidelně navštěvuje jeho přehlídky Chanel i Fendi.

Na videu Kristen hraje energickou a bouřlivou herečku, která se pokouší ztvárnit samotnou Gabrielle Coco Chanel. „Myslím, že je to jedna z nejlepších hereček dnešní doby a byl jsem opravdu polichocen, že souhlasila s účastí na mém filmu,“  svěřil se Karl Lagerfeld s pochvalou okamžitých emocí a jejich správné intenzity v rámci hereckého výkonu Kristen.

Na videu však nečekejte typickou Coco Chanel, nýbrž ženu zmítající se láskou, mládím a krásou. Tedy období, než se Coco stala návrhářkou. Avšak v kabátku moderní doby.

Kristen coby Coco není na place příliš oblíbená, vyjadřuje hvězdu dnešní doby, která si s málokým rozumí. „Chtěl jsem, aby to bylo moderní a dát tomu trochu humoru,“  řekl Lagerfeld. Kristen tak vyjadřuje veškerou zlost, kterou kdy cítila k médiím. „Hrála velmi dobře. Hrála zlou – zlou na producenta, zlou na manažera,“  návrhář věřil tomu, že Stewart dokáže veškeré emoce „zhmotnit“ a tím vlastně přesvědčí i v roli Coco své okolí, když nakonec zvládne ukázat všechny požadované pocity.

Video vzniklo během dvou dní v ateliérech v Paříži, jelikož si Lagerfeld zakládá na tom, že ani na jevišti nemáte možnost druhého pokusu. „Líbí se mi svěžest prvního záběru. Líbí se mi improvizace, ale jen velmi profesionální improvizace. Nemám rád, když záběry trvají několik hodin. Mělo by to být krátké a úderné, to je myšlenkou filmu,“  řekl designer. A Kristen s ním plně souhlasila: „Nedostali jsme scénáře. Ale jeho zájem o filmy je zřejmý a práce s ním byla velmi inspirující.“

Skromnost stranou, Karl svým filmům opravdu důvěřuje, nebojí se ani kritiky dosavadních biografických filmů o Coco Chanel. „Všechny jsou hrozné. Všechny moje filmy jsou lepší než ty životopisné, stejně jako ty o Saint Laurentovi. Udělal bych lepší.“

Zda-li tomu tak opravdu je, můžete posoudit v následujícím videu...


 
COCO CHANEL KARL LAGERFELD KRISTEN STEWART GERALDINE CHAPLIN

Související články

TOP fashion movies

Každá žena, která miluje módu, nebo se alespoň o ni částečně zajímá, by měla mít přehled například o samotných návrhářích, kteří se stali ikonami dnešní fashion scény a kteří ovlivňují celé dění a trendy v obchodních řetězcích. Proto jsem se rozhodla, dát do kupy pár takových filmů, které by vám měly přiblížit nejslavnější osobnosti tohoto světa, díky nimž utrácíme spoustu peněz za cool kousky.

Celý článek

Když Karl Lagerfeld kreslí

Možná už vás někdy napadlo, jakou mají designéři spotřebu tužek a pastelek? A zajímali jste se někdy o to, jakou značku tohoto příslušenství používají?

Celý článek